Son Dakika

Ergin Ataman: Ben Fenerbahçe ile çalışmam

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, S Sport ekranlarında Deniz Aksoy’un sunduğu 3 Saniye programına konuk oldu.

Takımın yıldızı Shane Larkin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Ergin Ataman ‘’Shane Larkin’in popülaritesinden ve üzerindeki ilgiden takımımızdaki diğer oyuncular rahatsız olmuyor çünkü Shane, bu takımın en iyi oyucusu. MVP oldu, sayı rekoru kırdı ve çok sempatik bir oyuncu. Basketbol oynarken eğleniyor, sahada basketbolu ‘Show’ haline getiriyor. Bu durumdan takımda kimse rahatsız değil, paylaşımcı bir oyuncu ve takıma başarılar getiriyor” dedi.

“FENERBAHÇE BENİ MOTİVE EDİYOR”

Fenerbahçe Beko’ya dair görüşlerini de dile getiren ve oldukça içten mevzuşan Ataman, “Türkiye’de son 10 yılda basketboldaki en büyük başarıları Fenerbahçe getirdi ve ben de rakip takım holünörü olarak, kendime en büyük mücadele olarak Fenerbahçe’yi alıyorum. Türkiye’de Fenerbahçe’yi geçmem demek, Final Four’da finale gelmem demek. Fenerbahçe’nin iyi olması benim başarım için motive edici bir şey. Fenerbahçe’ye kızgınlığım, bana küfür eden, hakaret eden kesimden dolayı gelen bir gidişat. O kesim, arkasıık beni hazmedemeyeceklerini ve benim moralimi bozamayacaklarını anladı. Fenerbahçe’nin değerli büyüklerine ve öğrenilçli taraftarlarına saygım ebedi” dedi.

“OBRADOVİC İLE TELEFONDA KONUŞTUM”

Fenerbahçe’de ayrılan Zeljko Obradovic ile kısa bir süre önce mevzuştuğunu belirten Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2 ay önce telefonla beni aradı. 10-15 dakika sohbet ettik. Zeljko’yla hiçbir problemimiz yok. Saha dışında son derece sıcak kanlı ve sosyal. Hatta benden daha sosyal olduğunu söyleyebilirim. İkimizin farklı şahsiyet yapıları var. O da geçmişte; Panathinaikos’u çalıştırırken, Olympiacos taraftarları tarafından sözlü tacize uğramıştı. Türkiye’nin gerçilaveleri var; ben hiçbir zaman Fenerbahçe’yle çalışmam.”

ABD’de NCAA’de oynamış olan ve kadrolarına kattıkları genç oyuncu Erten Gazi için de yorum yapan Ataman, “İdmanda dikkat ettim, oyuncular Erten’den rahatsız oluyor. Çünkü çok sert oynuyor. Bu yüzden Erten’i kadromuza dahil ettik” şeklinde mevzuştu.

“BİZİMKİLER NBA’E GİDİYOR AMA…”

Ergin Ataman, oyuncuların NBA seçimlerine de değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Spanoulis, Printezis, Sloukas, Llull ve Rodriguez gibi oyunculara baktığınızda hepsi Avrupa’da kalıyor ve başarılı bir reyin ortaya koyuyorlar. Fakat bizim Türk oyuncularımız NBA’e gidiyor. Ne Yazık Ki bizim oyuncu havuzumuz geniş değşehir… İspanyollar, Yunanlılar ve Sırplar kadar geniş bir havuzumuz yok. Türkiye’de kalan oyuncularımızın bazıları da Avrupa’daki oyunculara karşı fazla mücadele edemiyor, belki de saygılarından dolayı. Ağabey kardeş kültüründen dolayı mücadeleye girmeye çekiniyorlar” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı