Son Dakika

Emre Belözoğlu: Sesi yükselttiğimizde çok hoş yükseltiriz, herkes öğrenir

“Sesi yükseltmek gerçekten çok basit, tasamız sözü yükseltmek” diyen Emre Belözoğlu, “Bazen mevzuşuyoruz. Sesi yükselttiğimizde çok güzel yükseltiriz, herkes öğrenir. Biz gerçeği mevzuşmaktan geri durmayacağız ama sesimiz yükseliyor diye de herkes bizi dinlesin sevdamız yok. Biz herkesle mevzuştümörüz, çekincemiz yok ama tasamız o değşehir. Konumumuz, pozisyonumuz, camiamız, başkanın da kendi stilı var. Zamanı geldiğinde mevzuşmaktan geri durmayız. Camianın haklarını sonuna kadar korunuruz.” ifadelerini kullandı.

Saha dışına çıkmamaya özen gösterdiklerini vurgulayan tecrübeli futbol adamı, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz her şeyi saha içinde başambleme çalaşacağız. Futbolu da bizi de saha dışına çıkarmaya çalışıyorlar. İsimlere girmeyelim ama herkes mevzuşuyor, bir şeyler yapıyor. Biz takımımızın gücüne güveniyoruz. Bu yüzden saha içinde kalmaya devam etmek istiyoruz.

Biz hiç bir rakibimizin maçından sonra ne verilen kararlar ne de yaşananlar hakkında mevzuşmadık ama gerekirse mevzuşmayı öğreniriz. Bu sürdürülebilir bir abuhava dağşehir, bunu değiştirmek zorundayız. Biz 105’e 60’ın içinde kalmakta kararlıyız.”

“TRANSFER LİMİTLERİNDE ARTIDAYIZ”

Emre Belözoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kulüplere bildirdiği limitlerde şu anda arkasııda olduklarını dile getirdi.

“Transfer mevzusunda pozisyon söylemek doğru olmaz ama kadronun yeterli olduğunu düşünüyoruz. Belki vaziyete göre öğretmen ile görüşüp transfer yapabiliriz. Transfer limitleri kulüplere bildirildi. Şu an transfer limitlerinde arkasııdayız. Küçük bir hareket alanımız var. Fakat yıl sonuna doğru futbolculara olan yükümlülükler çoğalacak. Onun sonunda eksiye dönebiliriz. Tüm bunları hesaplayıp adım atacağız. Bu hafta başkan, ben ve Erol öğretmen oturup yol haritamızı belirleyeceğiz. Bu hafta tanımlayıcı olacak.” ifadelerini kullandı.

“UEFA İLE İLGİLİ HİÇ BİR PROBLEMİMİZ YOK”

Emre Belözoğlu, UEFA ile yapmış oldukları anlaşmalarda hiçbir mesele olmadığını söyledi.

Önümüzdeki yıl için Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza alma vaziyetinin olmadığına işaret eden Belözoğlu, şunları anlattı:

“Şu an bizim UEFA ile alakalı hiçbir problemimiz yok. Önümüzdeki yıl için bu limitlerle bu şekilde devam ederse UEFA tarafıyla alakalı bir sıkıntı görünmüyor. Zati gerçekten hem UEFA hem TFF limitleri arasında kıdayama yaparsak bizi zorlayan kısmı azıcık TFF limitleri.”

PEROTTI’NİN SÖZLEŞME DETAYLARI

Emre Belözoğlu, Arjantinli Diego Perotti’nin sözleşmesinin Fenerbahçe açısından çok başarılı olduğunu anlattı.

Oyuncuyla, garanti para ve 5 maç üzerinden bir anlaşma yaptıklarını dile getiren Belözoğlu, “Garanti ücreti çok düşük. Biz karşılıklı olarak maç oynadıkça Roma’ya bir ücret ödüyoruz. Maç oynamadığı, beklediğimiz sayıya ulaşmadığı andan itibaren Roma bize bir ödeme yapıyor. Sabit alacağı ücret ve 5 maç oynayınca hak edişleri var. Sabit ücreti filhakika cüzi ölçüde. Kulübün haklarını gözetecek şekilde, güvene dayalı bir anlaşma yapıldı. Fenerbahçe için yük olmayacak bir sözleşme.” değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe’nin her kuruşunun kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan tecrübeli futbol adamı, şunları aktardı:

“Para kendi paramız değşehir, Fenerbahçe’nin parası. Bir liranın dahi dışarı gitmesinden rahatsız oluruz ama mevcutta oyuncunun tehlikelerini de gözeterek onu en aza indirmiş bir mukavele yapıldı. Biz oynamazsa cezaya tabi yakalayacak hatta karşı taraftan para alacak kadar iyi bir anlaşma yaptık. Az bir garanti ücretin yanında 5 maç üzerinden oynarsa parasını bizden, oynamazsa Roma’dan alıyor.

Karşılıklı güvene dayalı bir anlaşma yaptık oyuncuya inandığımız için ama futbolda bunlar var. O tehlikeleri göz ardı edemezdik. Sakatlık geçmişi olan, bu anlamda kısmetsiz bir oyuncu. Devamlı oynasa takım için çok farklı olacağını düşünüyorum ama bu sakatlık basit değşehirdir. Ben de Fenerbahçe’ye geldiğimde ‘kronik sakat Emre’yi aldılar’ denmişti.
Futbolda 2+2 bazen 4 etmiyor. Kulübün hakkını her anlamda gözetiyoruz. Transfer sezonu açılır açılmaz kulübün hakkını korunacak tepkinler alabiliriz.”

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’den İtalya’nın Napoli kulübüne transfer olan Eljif Elmas’ın sözleşmesindeki 50 maç oynarsa Fenerbahçe’ye ödeme yapılır maddesinin bütün olarak doğru olmadığını da aktardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı