GalatasaraySon Dakika

Emre Akbaba’dan Galatasaray idaresine şok yanıt

Galatasaray’a çok büyük bir sükseyle gelen Emre Akbaba, yaşadığı kadersiz sakatlıkların da büyük tesiriyle temennilerin altında bir süreç geçirdi. Galatasaray’da sözleşmesi sezon sonu sona erecek Emre Akbaba ile yeni sözleşme görüşmeleri sırasında anlaşmazlık çıktı.

YÖNETİMİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

Sarı-kırmızılı camianın her zaman her yerde sahip çıktığı, gücünü arkasında sezdirdiği hatta çok büyük kişisel başarılar tutmadan “Cimbom bom’un çocuğu” unvanını verdiği Emre Akbaba sözleşme uzatma görüşmeleri sırasında yönetimi, hayal kırıklığına uğrattı.

EMRE’DEN ŞOK YANIT

Mevcut sözleşmesi 1 milyon 750 bin Euro olan Emre Akbaba, 18 Ağustos 2018’de sözleşme yaptığı zaman Euro kuru 6,8’di. Yönetim Emre’ye yeni sözleşmesini yeniden o dönemin kuru baz alınarak başka bir deyişle; 1 milyon Euro üzerinden öneri etti. Ancak tecrübeli futbolcu güncel kurdan 1.5 milyon Euro istediğini bildirdi. Emre ile tekerrür görüşülecek ama Galatasaray 1 milyon Euro’luk öneriden yukarı çıkmak istemiyor.

TERİM İSTEDİĞİ KATKIYI ALAMADI

Galatasaray Teknik Dolaysızörü Fatih Terim, Emre Akbaba’yı sol açıkta da merkezde de santrfor arkasında da sınıyor ancak; Emre’den beklediği katkıyı hiçbir bölgede alamadı. Bu sezon gol atamayan ve yalnızca bir asist üreten 28 yaşındaki futbolcu, Antalyaspor maçında süre almadı.

BONSERVİSİ İÇİN 4 MİLYON EURO ÖDENDİ

Galatasaray, Emre Akbaba için Alanyaspor’a 4 milyon Euro bonservis değeri ödemişti. Emre Akbaba, Fenerbahçe yerine Galatasaray’a imza atmasıyla beraber sarı-kırmızılı taraftarların gönlünü kazanmıştı. Ajansspor

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı