Son Dakika

Elazığspor, Ümit Özat’la uyuşamadı

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından TY Elazığspor’da kulüp başkanı Selçuk Öztürk, basın toplantısı düzenledi. Kulüp Kuruluşları’nde düzenlenen toplantıda transfere mani borç, kulübün genel gidişatı, teknik dolaysızör Ümit Özat’la yapılan görüşme hakkında değerlendirmeler yapan Öztürk, futbolcuların alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle TFF’ye başvurdukları iddialarıyla alakalı mevzuştu.

Kulübün heyetişundan bu yana görev alan başkanların hangi liglerde mücadele ettiğini belirten karneyle mevzuşmasına başlayan Öztürk, “Kamuoyunda sanki takım 20 yıldır Süper Lig’de de ben düşürmüşüm bu liglere gibi bir yosunı oluşturuluyor. Bkocamanları bizi yıpratmaya çalışıyor. Şehrin bu mantalitesiyle bir yere gidemeyiz. Ne Yazık Ki ki dilenciye dönmüş bu kulüp. Taşıma suyla değirmen dönmez, kalıcı kazançlar lazım. Kurumsallık olmazsa bir yere varamayız. Bu ligde forma reklamı olmayan sayılı kulüplerdeniz. 40 bin nüfuslu Bayburt transfer yasağını kaldıracak biz 600 bin nüfuslu bir şehir olarak reklam bulamıyoruz. Bu kulüp neden mukadderatına terk ediliyor anlamıyorum. Benim hiçbir başkanlık kurultaylarımda karşımda rakip bile yoktu” şeklinde mevzuştu.

“1.5 MİLYON TL BEN VERECEĞİM”

Transfere mani borcun 26 milyon 731 bin TL olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Bunun 5 milyon 833 bin TL’si mevcut kur farkından dolayı olan borçlar. Ktümör farkı olmasa 21 milyon TL gibi bir rakamdı bu. Ben bırakayım başka yönetim gelsin bu maliyetlere transfer tahtasını açamaz. Kulübün şu an için 52 dosyası var transfer tahtasının açılması için. Bu dosyaların 24’ünü ben 1.5 milyonluk kaynak oluşturarak kapatacağım. Geriye kalan 28 dosya için 5 milyon gibi sayı gerekiyor. 5 milyon TL’yi koskoca Elazığ bulamayacak mı? 5 milyon TL bulunsun ben 5 tane de transfer yapacağım ve takım hak ettiği yerlere gelecek. 15-16 milyon TL gibi bir sayı bulunsa bir daha da transfer maniyi gibi bir muhabbet Elazığspor’un önüne çıkmaz. Diyelim ki 5 milyon TL bulunmadı. Ben yeniden tahtayı kendi ihtimallerımla açmak için zorlayacağım. Ben tek başıma kahraman olmak istemiyorum” dedi.

“ÜMİT ÖZAT İLE ANLAŞAMADIK”

Takımın Sivas Belediyespor maçına Elazığlı koridorunör Ümit Tekoğlu yönetiminde çıkacağını kaydolan Öztürk, “Ümit Özat’la görüşme gerçekleştirdik ama anlaşamadık. Öğretmenimız değerli bir insan başka önerileri değerlendireceğini söyledi biz de tamam dedik. Takımımız Sivas Belediyespor maçına Ümit Tekoğlu öğretmenimız gözaltısında çıkacak. Ara döneme kadar öğretmen arayışlarımızı rafa kaldırıyoruz. Bir öğretmenle anlaşsak bile Ümit öğretmenimız yeniden takımda olacak. Ara dönem kampımızı ayarlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR FUTBOLCU BENİ BIRAKIP GİTMEZ”

Takımdaki futbolcuların alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle TFF’ye başvurdukları yönündeki iddiaları değerlendiren Öztürk, “Hiçbir futbolcu beni bırakıp gitmez. Ben istersem ancak giderler. Bu hafta da bir ödeme yapacağız futbolculara. Belediye başkanımız ve bizim takviyelerimizle” diye mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı