Son Dakika

Doğuş Balbay: Maksatlarımıza bu sezon erişmek istiyoruz

Anadolu Efes’in THY Euroleague medya günü organizasyonunda korona virüs salgını nedeniyle online olarak yapıldı.

Aktiflikte Anadolu Efes Kaptanı Doğuş Balbay açıklamalarda bulundu. Şut performansı arttırmak için çalıştığını belirten Balbay, “Benim basketbolumun belki güçlü yanı değşehir şut fakat günümüz basketbolunda sahada olmak için birden fazla şeyi yapmanız gerekiyor. Çok iyi şutör olmasam da yeri geldiğinde ceza atışları atabilecek kapasiteye geldim. Çalışmaya devam ediyorum. Pandemi döneminde de çalıştım. Hiçbir zaman pes etmek kişiliğimde yok. Şut mevzusunda basketbolu bırakana kadar gelişmeye devam etmek durumundayım” diye mevzuştu.

İspanya liginin erken açmasının sorulması üzerinde 31 yaşındaki basketbolcu, “Bunu dezavantaj olarak görmüyorum. Çünkü onların dezavantajı olduğunu düşünüyorum. Biz 2-3 yıldır beraber oynamaya alışkın bir takımız. Şimdi Barcelona’ya Panathinaikos’a baktığınızda koç değişiklikleri var, yeni oyuncular geldi. Bence üzerinde üzerlerinde stres ve baskı olmaları gereken takımlar onlar. Harika bir aile civarı ar. Son 1-2 yıldır yaptıklarımız ortada. Geçen sezon yarım kalan niyetlerimize bu sezon ulaşmak istiyoruz” şeklinde mevzuştu.

“BELKİ BAŞKA FARKLI ÇÖZÜM YOLLARI BULUNABİLİRDİ”

Geçen sezon sezonun tamamlanmasının sorulması üzerine tecrübeli basketbolcu, “Bağlı çözüm yolları bulunabilirdi. Fakat ilk kez böyle dünya böyle bir pandemi geçiriyor. Birçok sual işaretleri vardı. O yüzden kararlara saygı dinlemek gerekir. Belki başka farklı çözüm yolları bulunabilirdi. Ne Yazık Ki devam edemedik. Oyuncular da tesirli oldu. Oyuncuların da fobilerı vardı. Ortak verilen bir karar oldu. Herkesin kararına saygı dinlemek lazım. Sonuçta sağlık önde gidiyor. Devam edilebilir miydi? Edilebilirdi belki. Ama hiç kimse pandemiyle karşılaşmadığı için çok sual işareti olduğu için kimse mesullüğun altına giremedi” diye yanıt verdi.

“TEDBİR ALARAK BİR ŞEKİLDE MAÇLARA VE ANTRENMANLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Koronavirüs hadiselerının arttıkça üzüldüklerini söyleyen Doğuş Balbay, “Her ne kadar dikkat etsek de bu sizi bir şekilde yakalıyor. Korkunun ecele faydası yok. Biz bütün ihtiyatlarımızı alıyoruz. Ne Yazık Ki takımımızda birkaç tatsızlık yaşadık. Hayat devam ediyor. Bir şekilde ayakta durmamız gerekiyor. Moral olarak üzgünüz. Bir an önce herkes sağlıklarına kavuştümör ve aramızda olur. İhtiyat alarak bir şekilde maçlara ve idmanlarımıza devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“GAYEİMİZ HER KULVARDA ZİRVEYE ÇIKMAK”

Geçen yıl yarıda kalmasının kendilerini üzdüğünü belirten Balbay, “5-6 aylık süreç içerisinde herkes basketboldan uzak kaldı. Natürel ki motivasyon belki kaybolmuş gibi gözükse de gayelerimiz hiçbir zaman şaşmadı. Her kulvarda doruğa çıkmak maksadımız. Arkasıık ne yazık ki gelecek ile alakalı tasarılar yapamıyoruz. Çok alakanç bir sezon olacak. Testler neticesinde sahaya belki noksan çıkacak takımlar belki maçlar ertelenecek. Seyahat kısıtlamaları nasıl olacak. Büyük sual işaretleri var. Hepimiz basketbolu çok özledik. Uzun vadeli tasarılar şu dönemde çok güç. Biz aynı takımı gözettik. Aynı motivasyon ile devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı