Son Dakika

Denizlispor kadrosunu kuvvetlendirmek istiyor

Yukatel Denizlispor, Süper Lig’in 16. haftasında 2 Ocak 2021 Cumartesi günü Demir Grup Sivasspor’a misafir olacağı maçın hazırlıklarına Haluk Ulusoy Tesisleri’nde devam etti.

Teknik dolaysızör Yalçın Koşukavak yönetimindeki idmanda futbolcular, koşu ve ısınma hareketlerinin ardından strateji çalışması yaptı.

Teknik dolaysızör Koşukavak, idmanda gazetecilere yaptığı açıklamada, Denizlispor için her maçın kritik olduğunu, güçlük derecesi yüksek maçlara çıkacaklarını kaydoldu.

Kadronun sakatlıklar sebebiyle dar olmasından kaynaklanan meseleler yaşadıklarını, yönetim heyetinin mevzuyla alakalı çalışma yaptığını dile getiren Koşukavak, “Çok acil bir şeyler yapmamız gerekiyor ki sahaya çıktığımız kadronun gücü olsun. Yönetimle ilgilendiğimiz oyuncular için koordineli bir çalışma yürütüyoruz. Çok acil ihtiyaçlarımız var. Sayı olarak net bir şey söyleyemem. Ama elinize kağıt kalem aldığınızda sayıyı bulursunuz” diye mevzuştu.

Üç günde bir maç oynadıklarını, oyuncuları dinlendirme ihtiyacı sezdiklerini anlatan Koşukavak, takımın performansıyla alakalı sual üzerine, “Bazen zaferler oyalayıcı bir kandırmaca olabilir. Bu bir süreç, karar önemli. Galibiyetleri sürdürebilirseniz kıymeti var, sürdüremediğiniz sürece çok anlam ifade etmez. Bu ligde 4 tane 12 puanlı takım var, 4 takım küme düşecek. İşin ciddiyetini kavramamız gerekiyor. Bir iki başarı bir şey değiştirmiyor, yalnızca yaşatıyor” ifadelerini kullandı.

RECEP NİYAZ: TAKIM OLMAYA BAŞLADIK

Yeşşehir-siyahlı oyuncu Recep Niyaz ise son üç haftadır iyi korunma yapan bir takım olduklarını, beraber hareket etmeye başladıklarını belirterek, Sivasspor maçına odaklandıklarını söyledi.

“Bulunduğumuz sıra ve ligin konumu haysiyetıyla arkasıık her maç bizim için çok daha önemli” diyen 25 yaşındaki futbolcu, “Arkasıık lig öyle bir hale geldi ki herkes herkesi çok rahat bir şekilde yenebiliyor. Yeter ki o gün o sahada herkes elinden geldiği kadar mücadeleyi versin. Ben de oradan puan ve puanlar alacağımıza inanıyorum. İyi bir takımız, iyi bir takımız. Takım olmaya, beraber hareket etmeye başladık. Bunun da meyvelerini yavaş yavaş aldık, almaya da devam edeceğimize inanıyorum” şeklinde mevzuştu.

Teknik dolaysızör Koşukavak’ın göreve gelmesinin ardından takımda yaşanan değişikliklere şehrişkin görüşleri de sorulan Recep Niyaz, şunları kaydoldu:

“Natürel ki bu tarz değişikliklerde öğretmen bir de takımın filhakika kalbini değebiliyorsa bu çok daha pozitif anlamda bir enerjiye dönüşüyor. İhtiyacımız olan birlikteliği Yalçın öğretmen sağladı. İlerleyen zamanlarda çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Zati iyi bir takımdık, iyi oyunculara sahiptik. Evet yeri geliyor sakatlardan dolayı kısıtlı bir takım haline geliyoruz ama ihtiyacımız olan o birlikteliği yeni takımla birlikte sağladık. Lig ilerledikçe yukarılara doğru çıkacağımıza inanıyorum.”

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı