Son Dakika

Dakar Rallisi’nde ilk haftayı Peterhansel dorukta bitirdi

Dünyanın en güçlü ve riskli yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi bu yıl 43. kere motor sporları tutkunlarını bir araya getiriyor. Sporcuların 13 gün süresince yaklaşık 7 bin 600 km yol kat edeceği Dakar Rallisi’nin altıncı günü tamamlandı. Kaysume ile Ha’şehir arasında geçilen 618 kmlik etabı, araba kategorisinde son şampiyon ve Red Bull sporcusu Carlos Sainz 5 saat 38 dakika 27 saniyelik derecesiyle kazandı.

Carlos Sainz’ın zaferi ile ilk haftası bitirilen Dakar Rallisi’nde güne genel klasman lideri olarak başlayan Red Bull sporcusu Stephane Peterhansel de tek günlük araya ilk sırada girmeyi başardı. İlk hafta sonunda ilk üç, Red Bull sporcularından oluştu:

1- Stephane Peterhansel
2- Nasser Al-Attiyah
3- Carlos Sainz

cd324cb0-e3dd-496e-8624-5f00149a594c

KAMAZ GEÇİLMİYOR

Kamyon kategorisinde ise geçilmez Kamaz Master’ın liderliği devam ediyor. Etapları dorukta geçmeye devam eden Kamaz Master kaptanı Dmitry Sotnikov, altıncı gün sonunda da doruktaki yerine gözetti. Sotnikov’un takım arkadaşları Shibalov ve Mardeev de genel klasmanda ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

1- Kamaz Master – Dmitry Sotnikov
2- Kamaz Master – Anton Shibalov
3- Kamaz Master – Airat Mardeev

12 etaptan oluşan 13 günlük yolculuğun ardından 15 Ocak 2021’de sona erecek Dakar Rallisi’nde yarın dinlenme günü olarak geçilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı