Son Dakika

Dakar Rallisi’nde doruk değişmedi

Suudi Arabistan’da düzenlenen 43’üncü Dakar Rallisi’nin 10’uncu etabı, Neom ile El-Ula kentleri arasındaki 342 kmlik parkurda koşuldu. Araba sınıfında, 3 saat 3 dakika 57 saniyelik derecesiyle Overdrive Toyota takımından Suudi Arabistanlı Yazeed El Rajhi birinci oldu. Toyota Gazoo’dan Katarlı Nasser El-Attiyah, liderin 2 dakika 4 saniye arkasında ikinci kazançken, X-Raid Mini JCW takımından Fransız Stephane Peterhansel ise 2 dakika 53 saniye geride üçüncülükte yer aldı.
Neom’da ilk galibiyetini elde eden Red Bull kaptanı Stephane Peterhansel, 10’uncu etapta üçüncü sırayı elde ederken toplamda 37 saat 33 dakika 6 saniye ile genel klasmanda liderlik koltuğunda oturuyor. Aynı takımın diğer sporcusu Nasser Al-Attiyah’ın Peterhansel’i 17 dakika 1 saniye geriden takip ettiği araba kategorisinde üçüncülük ise yeniden aynı takımdan Carlos Sainz’ın ellerinde.

MOTOSİKLETTE BENAVİDES GENEL KLASMANDA LİDER

Motosiklet kategorisinde ise Monster Energy Honda takımından Amerika Birleşik Devletlerili Ricky Brabec, 3 saat 12 dakika 33 saniyede tamamladıği etapta ilkiği aldı. Aynı takımın diğer sporcuları İspanyol Joan Barreda Bort, liderin 3 dakika 15 saniye arkasından ikinci, Arjantinli Kkonutun Benavides ise 5 dakika 11 saniye gerisinde üçüncü oldu.
Bu sonuçların ardından genel klasmanda Kkonutun Benavides liderliğe, Ricky Brabec ise 51 saniye geriden ikinci sıraya çıktı. Son etabı 11’inci sırada tamamlayan Şilili Jose Ignacio Cornejo Florimo ise liderlikten üçüncü sıraya geriledi.

KAMAZ MASTER LİDERLİĞE DEVAM

Kamyon kategorisinde ise Kamaz Master’ın liderliği devam ediyor. Dakar Rallisi’nde baştan sonra dorukta yer alan Dmitry Sotnikov’un kaptanlığundaki Kamaz Master, 10’uncu etap sonunda da genel klasmanda ilkiğini sürdürdü.

12 etaptan oluşan 13 günlük yolculuğun ardından 15 Ocak 2021’de sona erecek Dakar Rallisi’nde 11’inci etap Alula ile Yanbu arasında geçilecek. 557 kmlik etap dahil olmak üzere Dakar Rallisi’nin tüm coşkuı her gün RedBull.com/dakar adresinde.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı