Son Dakika

Daha Önceki judocu Ahmet Apaydın koronavirüsü yendi

Duayen judocu Ahmet Apaydın, yaklaşık 50 günlük koronavirüs mücadelesi neticesinde hastalığı yenerek Bodrum’da rehabilitasyon olduğu sağlık kurumundan taburcu edildi.

Apaydın, 5 günlük konut karantinasının ardından sağlık kurumuna yatırıldı. Sağlık Kurumunda yoğun bakıma kaldırılan Ahmet Apaydın, yaklaşık 10 gün süresince entübe edildi. Ardından 22 gün daha rehabilitasyonuna devam edilen daha önceki judocu, yaklaşık 50 günün sonunda hastalıktan kurtuldu.

Hastalandığu dönem ile alakalı açıklamalarda bulunan Ahmet Apaydın, kendisini rehabilitasyon eden hekimlerına teşekkür ederek, “Sağlık Kurumuna yattıktan sonra vaziyetim kötüye gitti. Hemen yoğun bakıma aldılar. Kötü gidiş devam edince hemen entübe ettiler. Her şey için hazırlıklı olun başka bir deyişle ‘hastanız ölüyor’ demişler. Yoğun bakım hekimlerı ciğerleri açalım diyorlar. Bu arada kanama devam ediyor. 14 olması gereken kan değerim 4’e düşmüş. Bu sırada vücut sabrediyor, adaleler adaleılıyor ve kanamayı durduruyor. Kanama duruyor ve kan değerim 5.2’ye yükseliyor. Bunu gören hekimler hasta geri dönüyor diye çığlık atmışlar. Hemen kan desteği yapılmaya başlanıyor. 9 ünite kan vermişler. Değer 8.2 olmuş. Herkes rahatlıyor ardından 4 ünite trombosit veriliyor. Değer 10.2’ye yükseliyor” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı