GalatasaraySon Dakika

Cengiz’den Terim ve İrfan Can açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp televizyonunda gerçekleşen canlı yayında basın üyelerının suallerını yanıtladı.

Şu an çok büyük bir kargaşa yaratıldığını, yanlış yönlendirmeler yapıldığını belirten başkan Cengiz, “Özellikle sosyal medyada görünce üzüldüğüm haksız suçlamalar var. Bizim görev süfotoğrafız Ocak 22’de 3 yılı dolduracak. Şunu taraftar unutmasın; geçmişini öğrenmeyen geleceğini yönetemez. Önemli olan fotoğraf değşehir filmdir. Biz göreve başladığımızda kulüpte genel gidişat şu idi; bütün tersanelerine girilmiş demeyeceğim ama transfer yasağı vardı kulüpte ve 25’inde devir teslim aldık ve 3 iş günü içinde 32 milyon ödememiz gerekiyordu yoksa borçsuzluğu alamıyorduk. Bunları hallettik şükürler olsun. Basket ve voleybolda da aynı şekilde bunları da ödedik. Başımızda bir UEFA vardı. Şimdi hafife alıyor ulus. Disiplin kuruluna 4 ay müsaade edin dedik. Orada azıcık genel terbiye sözünü yerine getiren insanlara dikkat ediyorlar. Bakış açısı bu. Bizde öyle değşehir ne yazık ki. 4 ay müsaade ettiler, biz gittik 67 sayfa rapor verdik. Biz bunları anlattık ve tarihinde ilk kez bir kulübe ikinci kez uzlaşma anlaşması yaptılar ve UEFA’da yer yerinden oynadı. Biz UEFA’da avukatsız korunduk ve davayı kazandık. Sağ olsun teknik kadromuz bizi 2 yıl üst üste şampiyon yaptı. Hem 6 milyon Euro cezamızı ödedik hem de 10 yılda ilk kez kara geçtik. Kayyumdan da kurtulduk. Ben bunları niçin anlatıyorum; Ben bugün varım yarın yokum. Benim bütün çalışanlarımı bıktırdılar. Ktümörüş beklemeden çalışan yönetim heyeti üyelerim ne yazık ki bıktı. Bu kadar haksız eleştiriler, komplo kuramı ben görmedim. Bu kadar ağır saldırı karşısında bıkilometreış gidişattılar. Kara delik gibi emiyorlar. Hastalıklara direndiğim gibi buna da katlanıyorum; nereye kadar öğrenmiyorum. Hiç kimse bana acımaz, mühim değşehir. Ben yapayalnızım. Şikayet de etmiyorum. Tükenene kadar mücadeleme devam edeceğim. Yarın eğer siz bu kusurları yaparsanız, buraya başkan bulamazsınız. Eleştirilecek kimseyi bulamazsınız, gelmez. Bu insanlara bunu yaparsanız her zaman şampiyon olamazsınız. Biz şanslıydık. Kolay değşehir 3 yılda 2 kez. Süper lig kolay değşehir arkasıık arkadaşlar” diye mevzuştu.

“ÖLÜMÜNE OYNAYACAĞIZ”

Beşiktaş derbisi hakkında gelen suale ise Cengiz, “Bu maçı kazanmak maksadıyla çıkıyoruz. Değerli bir rakiple oynuyoruz, önemli bir derbi. Bu maçta gerek teknik dolaysızörümüz, gerek futbolcular ölümüne oynayacağız. Bizi kahreden haksız hezimetler de aldık top çizgiyi geçmedi. Bunu birçok iç ve dış faktöre de başka bir deyişle hakemlere de atmak istemiyorum ama bozgunlar aldık bu yüzden. Alanya maçı, Kasımpaşa maçı, Kayseri maçı… Galatasaray şu an ligin en nitelikli kadrosuna sahip. Şu unutulmasın ki bizde olan her futbolcu çok tesirlidir. Özellikle gençlerin verdiği mücadele bizi çok mutlu ediyor. Keşke ben kaçırsaydım da o penaltıyı da Kerem kaçırmasaydı. Fatih öğretmen de o kadar üzülmüş. Ona çok güveniyoruz. Herkese çok güveniyoruz. İnşallah Muslera da katılacak aramıza. Biz pazar günü ölümüne, kıran kırana oynayacağız. İnşallah hak eden taraf Galatasaray olur” yanıtını verdi.

“BİR TARAFTAR OLARAK BAKARSAM BECERİKSİZ BİR YÖNETİMİZ”

Cengiz, taraftarların kendisini eleştirmesine ise şu şekilde yanıt verdi:

“Bir taraftar olarak bakarsanız yetersiz bir yönetimiz. 24.01.2018’den bu yana 3 yılda bizim aldığımız oyuncu sayısı 47. Geldiğimizde Nagatomo’yu aldık, Ndiaye’yi sattık. Ne ödemişiz; 40 milyon Euro. Alanda bunlar. Başka kulüplerde ölseniz vermezler arkadaşlar. Gerçek limitler ne ben söylüyorum TFF’de kimse söyleyemedi. Toplam ödediğimiz 44 milyon. 68 oyuncu gönderdik ve 62.8 milyon Euro başka bir deyişle 18 milyon Euro arkasııdayız. Beceriksiz ve vasat halimiz bu. Becerikli olsaydık ne olacaktı? Bizim her şeyimiz açık ve net, palavra dolan yok. Arkadan dolanıp 2 puan almak var mı; yok. Bizim taraftarımız sorgulayıcı, yargılayıcı bir taraftar. Haklılar. Ben buranın patronu değilim. Bana yanıt verilmezse şüphelenirim. Bu açıdan bakarsanız biz 100 milyon Euro kar elde etmediğimiz için suçluyuz. Bizim 3 yıla daha ihtiyacımız var ama korkmayın aday değilim. 5 yıl yapılandırma yaptık. Şimdi 7+2’ye döndü. İlk 2 yıl ödemesiz. Güzel kardeşim ben senin için yapıyorum. Ömrümün ne olacağı değşehir, yarın yokum ben. Ben acındırmak için söylemiyorum. Diyelim sağlıklıyım, adam yazmış; ‘200-300 Dolar ver sen de yaparsın.’ Allah Allah; ‘ya transfer ya istifa’. Böyle bir şey olur mu ya! 7 dönemde 41 futbolcu transfer etmişiz hala doymamışsın dipsiz karadelik gibi. Benim futbolcularım en değerli oyuncular. Biz Fatih öğretmenle her şeyi mevzuşuyoruz. Ultraslan bana ‘ya istifa ya istifa’ diyor. Sonra Göksel Gümüşdağ ile görüşme yapmayın diyorlar. Bize kahve fincanı diyen adamla görüşemezsiniz. Ben o sözcükten sonra görüştüm. Göksek Bey de dürüst insan, açıklamış. Ben görüştüm. Ben onlara bunu yaptırsam neden görüşeyim Göksek Bey ile. Ben Göksel Bey ile bir değşehir birkaç kez görüştüm. Kimi görüştüğüm emin. Benim ne maliyet verdiğimi de varsayım edersiniz. 9.8 milyon TL tüketme limitim var şu an. Bunu arkasıırın, kur yenilemesi yaptınız. Bankalar öyle istedi deyip topu da onlara attılar.”

“BEN GALATASARAY’IN GELECEĞİNİ KARARTMAM”

Mustafa Cengiz, taraftarlara seslenerek, “Ey sevgili taraftarlar ‘hashtag’ açacaksanız, TT yapacaksanız tüketmelerı daha önce yapılan 8’den yapın, günlük limitten yapın. Bunun çalışmasını yapın. 16 milyona çıkıyor böyle yapılırsa. Ben arkasıı bir kazanç elde etmezsem ki buna çalışıyoruz. Bugün Galatasaray en itibarlı kulüplerden biri. Yazarım çilaveleri hepsini de alırım. İrfan Can’ı da… Sonra da hadi eyvallah der giderim. Buna mani olacak bir güç var mı? Ben Galatasaray’ın geleceğini karartmam. Bana istedikleri kadar yetersiz desinler ben bu mevzuda noksanım. Ben geleceği karartmam, benden bunu beklemeyin. Öğretmenimızla da mevzuştuk. ‘Oldu oldu başkanım, olmadı bu kadroyla da şampiyon oluruz. Gelecek yönetim de transfer yapar’. Öğretmenimızın dediği adlarla alakalı çalışmalar devam ediyor” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı