Son Dakika

Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Çaykur Rizespor, Oğulcan Çağlayan’ın Kayseri Erciyesspor’dan transferi hakkında açıklama yaparak, “Kayseri Erciyesspor’a 1 milyon Euro değerli güvence tahvili verilmiş, dönemin Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren görevden ayrılması esnasında söz mevzusu tahvili önce şahsına, ardından kendi şirketi adına ciro etmiştir. Kalan 200 bin Euro ile alakalı hem Ziya Eren hem de Kayseri Erciyesspor yargı yoluyla alacak arzında bulunmuştur. Konu yargıya intikal etmiş ve kalan bakiyenin asıl hak sahibi henüz açıklığa kavuşmamıştır” dedi.

Yatşmazlık Çözüm Kurulu’nun hatalı fesih yaptığı gerekçesiyle Oğulcan Çağlayan’a 6 maç ceza vermesinin ardından Çaykur Rizespor ilk defa açıklama yaptı. Kayseri Erciyesspor’un daha önceki Başkanı Ziya Eren’in 2016’da Oğulcan Çağlayan’ın Kayseri Erciyesspor’dan Çaykur Rizespor’a transferindeki 1 milyon 200 bin Euro’nun ödenmediğini söylemesi üzerine yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulübümüzle Kayseri Erciyesspor arasında akdedilen profesyonel futbolcu Oğulcan Çağlayan’ın transfer sözleşmesi gereğince güvence olarak Kayseri Erciyesspor’a 1 milyon Euro değerli güvence tahvili verilmiştir. Dönemin Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren’in görevden ayrılması esnasında söz mevzusu tahvili önce şahsına, ardından kendi şirketi adına ciro ederek kulübümüz aleyhine haksız ve hukuka açıkça aykırı olarak ihtiyati haciz başvurusunda bulunmuştur. Bu gelişme üzerine Kulübümüz dava açıp savcılığa suç bülteninde bulunmuştur. Duruşma tarafından verilen karar gereğince 1 milyon Euro icra müdürlüğüne ödenmiştir. Yargılama ardından ise iş bu kıymet Ziya Eren’in şirketi olan alacaklıya ödenmiştir. Konuyla alakalı açılan dava hali hazırda Yargıtay tahlilindedir.

Transfer sözleşmesinden kalan 200 bin Euro ile alakalı hem Ziya Eren hem de Kayseri Erciyesspor Kulübü yargı yoluyla alacak arzında bulunmuştur. Konu yargıya intikal etmiş ve kalan bakiyenin asıl hak sahibinin Kayseri Erciyesspor Kulübü mü yoksa Ziya Eren mi olduğu henüz açıklığa kavuşmamıştır. Kayseri Erciyesspor Kulübü ile daha önceki başkanları Ziya Eren arasındaki yasal anlaşmazlık sebebi ile 200 bin Euro kime ödeneceği ihtilaflı haldedir ve duruşma süreci devam etmektedir.
Yargılamaların devam ettiği civarda kulübümüzün Oğulcan Çağlayan transferi ile alakalı borcunu ödemediğini korunmak ’Kamuoyunu yanlış yönlendirmek’ gibi kötü bir gaye oluşturmaktadır. Ziya Eren ve daha önceki kulübü arasındaki anlaşmazlık açıktır. Haksız ve hukuka aykırı eylemlerinin perdelenmeye çalışılması amacına, Rizespor’un alet edilmesinin kabul edilemez olduğunu beyan eder, kamuoyunun takdirine talep ederiz.”

1bfbf291-1e0b-4506-ae04-c2489d000a79

53247222-81df-4c3a-b76f-4197c4eeb3ad

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı