Son Dakika

Caner Erkin: Fenerbahçe dışında kimseyle konuşmadım

Düzce’de Topuk Yaylası Tesisleri’nde yeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe’de yeni transferlerden Caner Erkin, basın üyelerıyla toplandı. Kamp sürecinin iyi geçtiğini dile getiren Erkin, “Erol öğretmeninın sistemine, taktiğine geçim sağlamaya çalışıyoruz. Natürel bazı değişiklikler oldu. Ben kendimi yeni transfer olarak görmüyorum. Çünkü buranın her şeyini içinden öğreniyorum ve yaşadım. İnşallah uzun yıllar burada her türlü yaşamıma devam edip başarılı olmaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

1213

“ÖNEMLİ OLAN TAKIMIN KAZANMASI”

Novak ile birlikte olan sol bek rotasyonu hakkında görüşlerini aktaran Caner Erkin, “Erken başladım ben azıcık, Novak daha geç geldi idmanlara. Erol öğretmen ile daha kim, nerede oynayacak şeklinde bir mevzuşmamız olmadı. Ama yavaş yavaş önümüzdeki günlerde mevzuşmalar olacaktır. Ben de önde oynayabilen bir futbolcuyum. Senelerdir sol bek oynuyorum. Önde ben oynamışım, arkada başadaleı oynamış önemi yok. Önemli olan takımın kazanması” şeklinde mevzuştu.

272

“FENERBAHÇE’DE ŞAMPİYONLAR LİGİ VE AVRUPA LİGİ’NDE OYNAYIO BAŞARILI OLMAK İSTİYORUM”

Genç oyuncuların kendilerini geliştirerek daha iyi yerlere gelmeleri gerektiğine vurgu yapan başarılı futbolcu, şunları söyledi:

“Gençlerin Avrupa da oynaması çok güzel. Kendi gelişimleri de çok güzel. İnşallah daha büyük takımlara gider, iyi yerlerde olurlar. Bende çok erken gittim yurt dışına. Bu açıdan baktığımızda sonuçta bende ilk önce Avrupa’ya gitmeyi seçim ettim, sonra Türkiye’ye döndüm. Ben Fenerbahçe’de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olup Avrupa’da başarılı olmayı seçim ediyorum.”

“BEN TARAFTARI SKONUTİYORUM, ONLARDA BENİ SEVMEYE DEVAM ETSİN”

Beşiktaş formasıyla Kadıköy’e geldiği maçlara da değinen tecrübeli oyuncu, şu cümlelere yer verdi:

“Ben 3 yıl üst üste geldim Kadıköy’e. Hiçbir problem olmadı, bana karşı diyalog da olmadı. Ama son yıl arkasıık istekten mı, sevgiden mi öğrenmem bana karşı çok farklı şey oldu. O dönemde de annem yoğun bakımdaydı ve anneme ağza alınmayacak şeyler söylendi ve ben de çok kırıldım. Fenerbahçe benim için sevgi bir anlamda. Benim aklımda böyle bir hareket düşüncesi yoktu. Kırıldığım için öyle bir şey yaptım. Onları belki de kırmak istedim. Ama sonunda buluştuk, taraftarı olduğum takımdayım. Benim aramda onlarla bir kırgınlık, başka bir şey olamaz. Ben onları hoşlanıyorum, onlarda beni beğenmeye devam etsin.”

“FENERBAHÇE DIŞINDA KİMSEYLE KONUŞMADIM”

Fenerbahçe’ye transfer sürecinde yaşananlarla alakalı da Caner Erkin, “Hiç kimseyle mevzuşmadım Fenerbahçe dışında. İlk Fenerbahçe ile mevzuştuğumuzda Emre ağabey ve başkanımız olsun ikisi de beni çok istediklerini belirttiler. Bende bunun üstüne ne aklıma bir şey geldi ne bir şey oldu. Direk kabul ettim. Bir süreç olmadı, düşünce olmadı. Hiç düşünmeden öneriyi kabul ettim” diye mevzuştu.

“HER ŞEYİ KAYBEDELİM AMA NEŞEMİZİ KAYBETMEYELİM”

Topuk Yaylası’nda gerçekleştirilen kampta futbolcu arkadaşlarıyla eğlenceli anlar yaşadıklarını sözlerine ilave eden sarı-lacivertli oyuncu, “Kamplar genelde futbolcular için sıkıcıdır. Ağır idmanlar olur. Bu sezona iyi girmek için aslında. Biz futbolcuyuz, bunları yapmamız lazım. Arada azıcık ne olursa olsun gülmek de lazım. Benim en hoşlandığim şeylerden bir tanesi. Her şeyimizi kaybedelim ama neşemizi kaybetmeyelim. Neşeli olduğum için herkese takılıyorum” şeklinde mevzuştu.

“TARAFTARI OLDUĞUM, FUTBOLU BIRAKMAK İSTEDİĞİM KULÜP BURASI”

Fenerbahçe’den ilk öneri aldığında çok heyecanlandığını açıklayan tecrübeli futbolcu, “Farklı duygular hissettim. Çünkü taraftarı olduğum, futbolu bırakmak istediğim kulüp burası. Belki futboldan sonrada devam etmek istediğim bir kulüp. Yeniden burada olduğum için çok mutluyum. Yaşamımda Fenerbahçe’yi devam ettirdiğim için çok mutluyum. Fişek lakabı Manisa döneminde Sebahattin öğretmenim taktı bana. Hareketli olduğum için böyle oldu. Baktılar yerimde durmuyorum, herkesin dilinde oldu bu vaziyet. Ben de hoşlandım, devam ettim” dedi.

“ŞAMPİYONLUK İNŞALLAH BU SENE GELECEK”

Fenerbahçe’nin amaçlarından da bahseden Erkin, “Fenerbahçe’nin her zaman niyeti şampiyonluk olmalı. İkincilik söz mevzusu olmamalı. Gökhan da ben de diğer arkadaşlarımız da burada oynayan adlar şampiyon olmak ister. Bunu tadan, yaşayan futbolcular olarak bizim onlara karşı farklı söylemlerimiz, duygularımız var. Şampiyonluk yaşandığında nasıl bir civar olduğunu, daha da ne kadar büyüdüğünü biz de anlatıyoruz. Bunları yalnızca anlatarak olmuyor. Sahada her şeyimizi verirsek, takım olursak başarırız. Şampiyonluk inşallah bu yıl gelecek” ifadelerini kullandı.

“GÖKHAN İLE 11 SENEDİR AYRILMADIK”

Gökhan Gönül ile arasında sıkı bir arkadaşlığın bulunduğunu söyleyen Caner Erkin, “Gökhan ile 11 yıla gireceğiz birlikte, hiç ayrılmadık. idmanda da ikili oyunlarda birlikteyiz. Isınmada da birlikte oluyoruz. Maç ısınmasında da ikimiz eş olduğumuz için birlikte gözüküyoruz. Karşı takım azıcık zayıf kaldı o yüzden gülüşmeler oldu. Beraber olunca fazla güçlü olduk. Antrenmandayız orada, natürel tatlı bir olay oldu. Fazla abarttık azıcık gülmeyi sanırım” diyerek sözlerini noktalandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı