Son Dakika

Busenaz Sürmeneli: Tokyo’dan madalya ile dönmek istiyorum

Türk Boks tarihinin en başarılı sporcusu olarak dikkat çeken Busenaz Sürmeneli, kadınlar ve erkekler arasında alınan madalyalarda ilk sırada yer aldı. Boks tarihinde 3 dünya, 5 Avrupa şampiyonluğu ve 1 Avrupa üçüncülüğü elde eden Busenaz Sürmeneli, toplamda 9 madalya kazanan tek sporcu oldu.

Hazırlıkların çok iyi gittiğine vurgu yapan başarılı sporcu yaptığı açıklamada, “Takım olarak daha önceki formumuza dönmeye çalışıyoruz. Pandemi arasından sonra dönüşte azıcık zorlandık ama şu an tempomuz ve takımın enerjisi çok iyi gidişatta. İnşallah en iyi şekilde hazırlanarak Londra’ya bütün takım olarak gitmeyi amaçlıyoruz. Takım olarak çok iyi durumdayız ve dünya sıralamasında ilk üçteyiz. Kadın boksu açısından tarihimizde bu ilk. Takımımız çok genç ve çok iyi derecelere sahip sporcular var. Neden bizim takım 5’te 5 yaparak olimpiyatlara gitmesin. İnşallah Türk ulusının desteği ile birlikte bayrağımızı en üstte dalgalandırmaya devam edeceğiz” diye mevzuştu.

Tokyo Olimpiyatları’ndan madalya ile dönmek istediğini söyleyen Sürmeneli, “Her şey çok çalışmaktan ve istemekten geçiyor. İnşallah Türk halkının dualarıyla Tokyo Olimpiyatları’nı madalya ile süslemek istiyorum” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı