Son Dakika

Bursaspor’da gergin kurultay

Geçtiğimiz günlerde Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ve ekibinin almış olduğu olağanüstü kongre kararının ardından bugün Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan genel heyetin birinci toplantısında hadiseler çıktı.

Kongre üyelerinin aralarında nedeni bilinmez çıkan vakalara çok sayıda polis ve çtakımı da müdahale etti. Hadiseler büyümeden yatıştırıldı.

Öte yandan olağanüstü genel heyetin bugün yapılması için 2 bin 66 kurultay üyesinin imza vermesi gerekirken, 703 imzanın toplanmasından dolayı kurultay çoğunluk aranmaksızın 30 Ağustos Pazar günü 17.00’de Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda yapılacak. Bursaspor’un tek adaylı kurultayında başkan adayı Erkan Kamat’ın önümüzdeki hafta resmen başkanlığını duyuru etmesi bekleniyor.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Skonutunç, kurultayda imzaların yeterli olmadığını vurgulayarak, “Bugün burada en az 2 bin 66 üyemizin imza vermesi gerekirken, bu sayı 703’te kaldı. Böyle bir sıcak günde 703 kişinin buraya gelmesi yeterli olmadı. Genel heyet 30 Ağustos saat 17.00’de burada yapılmak üzere ertelenmiştir” dedi.

Bursaspor Başkan Adayı Erkan Kamat, “Çok önemli bir süreçderi geçerken bütün Bursa’nın bizim kadar bu mevzuya hassasiyet gösterip ilk seansta kurultayın yapılmasını çok tutku etmiştik. Ama kötü bir tablo çizmek istemiyorum. Bursaspor çok büyük bir kulüp ve camiadır. İlk seansta 703 kişi gelip imza attı. Biz 300 – 400 kişilerle kurultaylarla yaptık. Türkiye’de camiayım diye geçinen kulüplerde 703 tane kurultay üyesi bile yoktur. Bunun altını özellikle çiziyorum. Bursaspor büyüktür. Biz bir haftada bir şey kaybetmiş olmayız. Biz 2 haftadır arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Gerekeni yapacağız. Gelen arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler” diye mevzuştu.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı