Son Dakika

Boldrin: Türkiye alt yapıya azıcık daha yatırım yapmalı

Çaykur Rizespor’un Brezilyalı orta saha oyuncusu Fernando Boldrin açıklamalarda bulundu.

31 yaşındaki futbolcu, Türk Ulusal Takımı’nın oynadığı futbolu beğendiğini belirten Boldrin “Brezilya’da tüm takımlar alt yapıya sıradan takımdan daha fazla para harcıyor, daha fazla yatırım yapıyorlar. Bu yatırımın karşılığını da futbolcu satarak alıyorlar. Brezilya’da böyle bir gidişat var ve bu gelişerek devam ediyor. Brezilya hiçbir zaman vazgeçmiyor, daha da fazla yapmaya çalışıyor. Türkiye’de diğer alt yapıları takip edemiyorum. Burada da çalışmalar var görüyorum. Eğer Türkiye’de de Brezilya’da ki gibi alt yapıya yatırım yapılır, önem verilirse birçok şey başarılır diye düşünüyorum. Baktığında Türk Ulusal Takımı iyi gidiyor, Türkiye’de bununla alakalı çalışmalar var öğreniyorum. Sadece azıcık daha gelişebilir diye düşünüyorum. Son Almanya maçına baktım, yenebilirdi Türkiye, Rusya maçına baktım yenebilirdi Türkiye. İyi bir ulusal takım var. Bir şeyler yapılıyor Türkiye’de de ama Brezilya gibi alt yapıya daha fazla alaka, daha fazla yatırım yapılırsa bence Türkiye bundan daha iyi geri dönüşler alabilir” şeklinde mevzuştu.

4002

“YENİ GELEN ARKADAŞLARIMIZIN ALIŞMASI SÜRE ALACAK”

Transfer sezonunun ardından takıma yeni kazandırılan oyuncuların uyarlama sürelerinin kısalması halinde Çaykur Rizespor’un daha da erken başarı elde edebileceğini ifade eden Boldrin, “Sizde öğreniyorsunuz bu transfer döneminde en çok transfer yapan takım Çaykur Rizespor. Şu anda birçok yeni oyuncumuz var. Bu tür gidişatlarda bir alışma süresi oluyor. Yeni gelen arkadaşlarımızın bize alışması, bizim onlara alışmamız bir süre alacak. Tabi kendi yöneticilerimiz ve öğretmenimız bu süreyi kısaltmaya çalışıyorlar, biz de elimizden geleni yapıyoruz. Bu süre kısalırsa ve alışma süreçleri iyi bir şekilde geçirebilirsek zaferlerin geleceğine inanıyorum” diye mevzuştu.

9912

“SEYİRCİ EN KISA SÜREDE STATLARA DÖNSÜN”

Karşılaşmaların pandemiden dolayı seyircisiz oynandığı için maç havası olmadığını ifade eden Boldrin, “Maçların seyircisiz oynanması tabi ki etkiliyor. Çaykur Rizespor özellikle iç saha maçlarında taraftarıyla bütünleşen ve taraftarıyla çok iyi oynayan bir takım. Biz taraftarımızı özellikle Rize’deki maçlarda arkamızda seziyoruz. Maçların çok iyi bir havası oluyor, gerçekten daha iyi oynuyoruz, daha üstün oynuyoruz ve bunu seziyoruz. Şimdi de onun beceriksizliğini seziyoruz. Dış Sahalardaki maçlarda da bir maç havası olmuyor. En kısa sürede seyirci tekerrür stadyumlara dönsün istiyorum” şeklinde mevzuştu.
Kendi istatistiklerine baktığında kötü bulmadığını dile getiren Boldrin, “Hem geçen yıl için hem bu yılın başından şu ana kadar istatistiklerime baktığınız zaman istatistiklerim kötü görünmüyor. Bir futbolcu her maçta kendini azıcık daha geliştirmelidir. Ben her zaman performansımın ne kadar arttığına bakıyorum. Taraftarımızın beni beğenmesi çok güzel ama bazı maçlarda ben gol attıysam, yüceltilmesi gereken ben değşehir takımdır” ifadelerini kullandı.

“RİZE İDEAL ŞEHİR”

Rize’nin bir futbolcunun işine odaklanması için ideal bir şehir olduğunu sözlerine ilave eden Boldrin “Ben son 2 yıldır hep aynı cevabı veriyorum. Bu kulüp her yıl ilk 8’e oynamayı hak eden bir kulüp. Bütün koşullarıyla, bütün şarkasılarıyla, fiziki olsun, diğer şarkasıları olsun, ben hep bunu size söyleyebilirim. Burası gerçekten bir futbolcu için çok ideal bir yer. Bizim tek yapmamız gereken buraya geldiğimizde futbola odaklanmak. Zati buranın yapısı o kadar iyi ki, futbolcunun futbola odaklanma dışında yapacağı başka bir şey de yok. Bizim tek yapmamız gereken sözleşmemizin gereğini layıki ile yerine getirmek” dedi.

“RİZE İLE AİLECEK BÜTÜNLEŞTİK”

Rize ulusının kendisini ve ailesini çok beğendiğini, sürekli bir yere davet edildiğini ve caddede pozitif tepkilerle karşılaştığını dile getiren Boldrin, şu ifadelere yer verdi:

“Rize ulusı ile aile olarak bir bütünleşmemiz oldu. Beni hoşlanan ailemi de hoşlanıyor. Bunun nedeni ise bence gerçekten sahanın içerisinde takıma kendini adayan futbolcuya Rize ulusı değer veriyor. Nereye gidersem çok iyi davranıyorlar. Hatta beni davet ediyorlar. Rize ulusı ile gerçekten aramızda iyi bir bağ oluştu. Bu da karşılıklı bence. Ben de onları çok hoşlanıyorum. Umarım bu sevgi de burada bulunduğum sürece devam eder.”

Bir çok işletmenin kendisinden ücret almadığını ve güç gidişatta kaldığını dile getiren Boldrin “Hem lokanta sahibi ücret almıyor, bazen de taraftarlarla denk geliyoruz onlar ödüyor hesabı. Beni güç gidişatta bırakıyorlar. Aslında ben ödemek istiyorum. Bazen karşılık bekleyen de oluyor ‘Senin hesabı ödemiştik bize bir forma yollar mısın?’ diye” dedi.

“TÜRK YEMEKLERİNİ ÇOK BEĞENİYORUM”

Türk yemeklerini çok beğendiğini, Karadeniz yemeklerinden de en çok balık yemeklerini seçim ettiğini sözlerine ilave eden Boldrin, “Ayder’e gittim ve Rize’de doğal güzellik olarak neresi varsa nasihat edilen oralara gittim. Herkesin öğrenmediği ama Rizeliler’in öğrendiği yerlere de gittim. Karadeniz yemeği demeyelim ben çok beğeniyorum Türk yemeklerini. Türkiye’de nereye gitsem çok lezzetli yemekler yiyorum. Brezilya’dan önce Romanya’daydım. Romanya’da bu kadar lezzetli değşehirdi. Karadeniz mutfağı ile alakalı özellikle bir şey söylemek gerekirse balık yemekleri ciddi anlamda çok beğendiğim bir yemek. Arkadaşlarımla dışarıya çıktığım zaman özellikle balık yemeye gidiyoruz. Eşim de yapıyor ama lokantalarda daha iyi yapıyor” şeklinde mevzuştu.

“VAR’IN BOZULDUĞU MAÇ BİZE RASTLADI”

2018-2019 futbol sezonunda Beşiktaş ile oynadıkları maçta VAR sisteminin bozularak olfsayt çizgisi çekilememesi vakaını hiç unutamadığını sözlerine ilave eden Tecrübeli oyuncu, “Okan öğretmen ile geçirdiğimiz bir ligin 2. yarısı var. Orada gerçekten çok iyi maçlar çıkardık, müthiş oynuyorduk. Galip geldiğimiz her maçta çok mutlu oluyorduk. Baskı kuruyorduk, üstün oynuyorduk, gerçekten mutlu anlarım oluyordu. Aynı sezonun ikinci yarısında bir Beşiktaş maçı oynadık, 7-2 yenildik. En çok üzüldüğüm maç diyebilirim. Yine müthiş bir maç çıkarıyorduk ama futbolda hiçbir zaman duymadığım VAR’ın bozulması gibi bir şey söylendi bize. Böyle bir şey ben hiç dinlememıştım, bize denk geldi. Berabere giden maç VAR bozulduğu için gol oldu, Beşiktaş sonrasında gol atıp devamını getirdi. Üzüldüğüm maçtı. Çok iyi oynadığımız maçta tarihi bir fark yedik. O yüzden en çok üzüldüğüm maçtı diyebilirim” dedi.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı