Son Dakika

Blatter hakkında kabahat ilanı

FIFA‘dan yapılan açıklamada; Zürih kentinde 2016 yılında açılan müze binasının onarımı için birliğin 140 milyon İsviçre frangı harcadığı belirtildi.

Blatter döneminde yapılan kira anlaşması gereği, FIFA’nın 2045 yılına kadar 360 milyon İsviçre frangı daha ödeyeceği ve projenin maliyetinin 500 milyon İsviçre frangını bulacağı vurgulandı.

Projedeki maliyetler hakkında teftiş yapıldığı kaydolunarak, “Bu teftiş, yetkili makamlarca sualşturulması gereken ve suç unsuru oluşturabilecek şüpheli vaziyetler ile yönetim kusurlarını ortaya çıkarmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Müze binası için yapılan anlaşmada dahli bulunan Blatter ve diğer adlar hakkında savcılığa suç bülteninde bulunulduğu bildirildi.

Daha Önceki FIFA Başkanı Blatter, hakkındaki usulsüzlük iddiaları sebebiyle 8 yıl futboldan men edilmiş, cezası daha sonra 6 yıla düşürülmüştü.

İsviçre’nin Zürih kentinde 3 bin metrekarelik bir alanda kurulan FIFA Dünya Futbol Müzesi’nde aralarında dünya kupalarının da bulunduğu 1000’den fazla yapıt sergileniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı