Son Dakika

Beşiktaş’tan TFF’ye test tepkisi

Beşiktaş, Antalyaspor konvoyuna yeni test yapılma arzlarının TFF tarafından reddedilmesine tepki gösterdi.

İŞTE BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI

“Futbol A Takımımızın Süper Lig’in 2. haftasında Vodafone Park’ta ağırlayacağı Fraport Tav Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve yönetimsel kurul üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve yönetimsel kurul üyelerimizin sağlığı hususunda endişe dinlememıza neden olmuştur.

Fraport Tav Antalyaspor tarafından dün gece yapılan açıklamada, basın ve sosyal medyada yer alan iddiaların aksine, bir futbolcu ve bir personelde Covid-19 belirtisine rastlandığı ifade edilmesi tarafımızı bir nebze rahatlatmış olsa da Futbol A Takımımızın sağlığını gözetmek, Camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmüştür.

Türkiye Futbol Federasyonu’na da ilettiğimiz üzere, Fraport Tav Antalyaspor’un İstanbul’da bulunan konvoyuna Covid-19 tanı testi yapılması arzımız, anlam veremediğimiz bir şekilde uygun görülmemiş ve Futbol A Takımımız, arzımız olan test yapılmadan Fraport Tav Antalyaspor ile karşılaşmak gidişatında kalmıştır.

Hal böyle iken;

Fraport Tav Antalyaspor maçının akabinde UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Üzüntüye Turu müsabakasında Portekiz temcilcisi Rio Ave ile karşılaşacak olan Futbol A Takımımızda, hafta içi yapılacak rutin Covid-19 tanı testinde bir tane dahi pozitif belirtiye tesadüfülılmaması en büyük beklentimizdir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı