Son DakikaTrabzonspor

Beşiktaş’tan Sergen Yalçın’ın vaziyeti hakkında açıklama

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı takımın Trabzonspor ile Süper Lig’de oynayacağı maç öncesi yeni sezonla alakalı açıklamalarda bulundu.

Çebi, BJK TV’ye yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsten Kovid-19 dolayı herkesin büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Her şeyden önce Türk futbolu ve sporu adına hayırlı bir yıl diliyorum. İnşallah kazasız, belasız bir yıl geçiririz. Pandeminin tesirlerini geçen sezon da bu sezon da gördük. Öğretmenimızın rahatsızlığı, daha evvel benim rahatsızlığım, başka takımlardaki oyuncuların rahatsızlığı oldu. Değişik bir sezon geçireceğiz. Umarım zayiatsız, kazasız, belasız sezonu tamamlarız” dedi.

Teknik dolaysızör Sergen Yalçın‘ın Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının kendilerini üzdüğünü vurgulayan Çebi, “Öğretmenimız, karantinadan dolayı belki 2-3 maç takımın başında olamayacak. Zorlu bir süreç, şanssızlık. Sezona dış sahada, Trabzonspor gibi güçlü bir takımla başlıyoruz. Öğretmenimız takımın başında olmadan başlıyoruz. Tek avuntu, bizim burada olmamız. İnşallah takıma moral ve motivasyon veririz. Bütün takımlara sağlıklı süreç diliyorum” diye mevzuştu.

Yeni sezonun alakanç mevzularından birinin de taraftarın tribünde bulunmaması olduğunu kaydolan siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Sezonun en kötü tarafı taraftarın olmaması. Taraftar benim için çok kıymetli. Beşiktaş taraftarı özellikle önemli, kıymetli. Taraftar her takım için önemli. Onlardan uzak sezona başlıyoruz ama bir taraftan da sezonun oynanması gerekiyor. Dünya futboluna entegre olmuş Türk futbolu var, onun içinde olmak zorundayız” değerlendirmesinde bulundu.

Çebi, taraftar mevzusunda en büyük sıkıntıyı kendilerinin yaşayacağını vurgulayarak, “Onların varlığı bana göre önemliydi. İnşallah en yakın sürede kavuştümörüz” diyerek sözlerini tamamladı.

Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı