Son Dakika

Beşiktaş’tan dev transfer harekâtı!

Teknik dolaysızör Sergen Yalçın’ın isteği doğrultusunda sezon başında Vincent Aboubakar’la beraber bir golcü daha almak için çalışmada bulunan Siyah-Beyazlılar, Mario Mandzukic ve Nikola Kalinic adları üzerine yoğunlaşmış ancak 2 addan da sonuç alamamıştı.

TEKRAR GÜNDEMDELER

Mario Mandzukic’deri 4.5 milyon Euro’luk maaş arzı, Nikola Kalinic’deri de Hellas Verona’yla anlaşması nedeniyle vazgeçen Kara Kartal’da, 2 ad ara transfer döneminde tekerrür gündeme geldi.

MAAŞ BEKLENTİSİ DÜŞTÜ

Beşiktaş’la yaptığı pazarlıktan sonuç alamaması sonrasında yarım dönemi boşta geçiren Mandzukic’in menajerler aracılığıyla kulübe tekerrür önerilmesinin ardından yeni bir çalışma başlayan yönetim, 34 yaşındaki Hırvat golcüye 2.5 milyon Euro’luk 1+1 yıllık sözleşme önerme kararı aldı. Sezon başındaki 4.5 milyon Euro’luk arzından geri adım atmaya hazır olan 1,90’lık futbolcuyla fotoğrafı görüşmelerin bu hafta içerisinde başlaması bekleniyor.

TEKRAR RADARDA

Siyah-Beyazlılar’la yaptığı uzun pazarlıkların ardından rotasını İtalya olarak tanımlayan Nikola Kalinic, kulübüyle 6 maça çıkıp henüz golle buluşamamıştı. Tecrübeli futbolcu, yeni takımına imza atalı henüz yarım dönem olmadan tekerrür Kartal’ın radarına girdi.

VERONA POZİTİF BAKIYOR

Adem Ljajic’i satış listesine koyan Beşiktaş Yönetimi, Sırp futbolcuya Verona’nın talip olması sonrasında bu ada karşılık Kalinic’i değiş tokuşta istedi. Hırvat golcünün sezon başında değersiz olarak takıma katılması nedeniyle İtalyan takımının bu öneriye pozitif baktığı mevzuşuluyor.

KOTADA YER AÇILACAK

Ara transfer döneminde kadrosunu bir stoper ve golcüyle güçlendirmek isteyen yönetim, bir yandan da yabancı kotasını boşaltmaya çalışıyor. Mevcut kadrodaki 14 yabancısına ek olarak; Boyd, Lens, Mirin ve Douglas gibi liste dışı da oyuncuları bulunan Beşiktaş, ilk etapta Ljajic’i bonservisiyle, Ajdin Hasic’i de kiralık olarak gönderip kontenjanda yer açmayı düşünüyor.

B PLANI AHMED KUTUCU

Ancak Siyah- Beyazlılar, işler istendiği gibi gitmezse yerli adlara yönelecek. Bu gidişat halinde Schalke 04’le ayrılmaya hazırlanan Ahmet Kutucu, gündeme alınacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı