Son Dakika

Beşiktaş’ta Rio Ave maçında Atiba, N’koudou ve Josef De Souza yok!

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Üzüntüye Turu mücadelesinde Portekiz temsilcisi Rio Ave ile yarın Vodafone Park’ta karşılaşacak olan Beşiktaş’ta Yardımcı Antrenör Murat Şahin ve başarılı futbolcu Bernard Mensah, Ümraniye Nevzat Demir Kuruluşları’nde düzenlenen basın toplantısında suallerı yanıtladı. Mücadelenin güç olacağını öğrendiğini söyleyerek sözlerine başlayan Mensah, “Ama biz maça hazırız. Haftalar önceden hazırlandık bu maça. Bu stil maçlar basit olmuyor. Antalyaspor maçından sonra bu maça çıkacağız. Portekiz’den öğrendiğim bir takım ve sözleşmeyeğa hızlı çıkıyorlar. İç sahada olmasına karşın basit olmayacak. Turu geçmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“UZUN YILLAR BURADA OLMAK İSTİYORUM”

Sahada oynadığı pozisyonla alakalı olarak da mevzuşan Mensah, kendisinden istenilenin önemli olduğunu belirterek, “Öğretmenimın sahada benden istediği görev neyse, elimden geldiğince yapmaya çalışırım. 6, 8 ya da 10 numara mevkilerinin hangisinde oynarsam oynayayım, öğretmeninın isteklerini yerine getirmeye çalışırım” dedi.
Atletico Madrid’e ilk gittiği dönemde çok genç olduğunu da dile getiren Bernard Mensah, “Futbola dair çok şey öğrendim orada. Şimdi kendimi geliştirdim ve şu anda daha farklı bir oyuncuyum. Buradaki amacım, uzun yıllar burada bulunmak, burada çok mutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

“SAYGI DUYULMASI GEREKEN BİR RAKİP”

Üzüntüye mücadelesinin tek maç üzerinden olduğunu hatırlatan Beşiktaş Yardımcı Holünörü Murat Şahin, “İyi hazırlandığımızı düşündüğümüz bir maç olacak. Son 4 maçını izledik rakibin. Saygı duyulması gereken bir takım. Konutumuzda oynuyoruz, seyircimiz yok ama içeride oynamanın minik de olsa bir avantajı var. Bunu kullanmak istiyoruz. Bugün son idmanı yapıp hazırlıkları tamamlayacağız. Topa sahip olmaya çalışan, geçen yıl Portekiz’in en fazla topa sahip olan takımlarından birisi. Takım halinde oynayan, az gol yiyen, iyi ve saygı duyulması gereken bir takım. Bunun şuuruyla hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın turu geçen taraf olmak istiyoruz” diye mevzuştu.

“ATİBA, JOSEF VE N’KOUDOU OLMAYACAK”

Transfer suallerına “Soru güzel ama maçla alakalı suallere yanıt vermek istiyorum. Bu mevzular daha sonra mevzuşulması gereken mevzular. Yakın zamanda olup olmayacağı ya da kimlerin gelip gelmeyeceği belirli olacak” cevabını veren Murat Şahin, Rio Ave karşısındaki beceriksizleri de söyledi. Atiba, N’Koudou ve Josef’in forma giyemeyeceğini aktaran Şahin, “Yarın kullanmayı düşünmediğimiz ya da kullanma olanakımız olmayan Atiba var. Bu oyuncu dışında N’Koudou uzun bir süredir bizimle değşehirdi, idmanlara başlayamadı. Josef de Souza’nın da belge işlemleri var. Bazı bölgelerde farklı oyuncularla sahaya çıkacağız. Ancak rotasyon sözcüğü daha farklı bir vaka. Biz elimizdeki kadronun en iyisiyle sahaya çıkmaya çalışıyoruz. Yarın oynayacak herkes Konyaspor’a karşı da oynayabilir” cümlelerini kurarak rotasyon yapılmayacağını belirtti.
Takımın yetersizleriyle alakalı da açıklamalarda bulunan Murat Şahin, “2 haftadır öğretmeninın yokluğunda ben mevzuşuyorum ama hazırlık düzeyi devam ettiği için bu beceriksizler çözülecek. Oyuncularla bunun incelemesini ve çalışmalarını yapıyoruz. Bu gidişat 1 maçta, 2 maçta çözülecek bir gidişat değşehir. Beceriksizleri biz de görüyoruz. Oyuncularımız bütün anlamıyla hazır olduğunda meselelerı çözecek kapasitede. Bunun için bir süreç lazım. Maç dakikalarında yaşanacak meselelerı çözmeye çalışıyoruz ve oyuncular da bu mevzuda çok istekli ve hevesli. En kısa sürede takımımız bütün ve hazır şekilde olacaktır” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı