Son Dakika

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den Quaresma söylemesi

Ahmet Nur Çebi, Aydın’ın Didim şehirçesinde kurulan 5 yıldızlı bir otelin açılışı öncesinde gazetecilerin suallerını cevapladı.

Transfer çalışmaları mevzusundaki sual üzerine Çebi, imzalar atılmadan hiçbir transferin gerçekleşmiş sayılmayacağını belirterek bu mevzuda mevzuşmayı doğru bulmadığını dile getirdi

Çebi, “Dolayısıyla ‘A’ dedin sonra ‘B’ oldu. B’yi yapamadın ‘C’ oldu… Konuştuğumuz zaman ağzımızdan çıkan sözler, kelimeler, adlar, transferler camiamızı heyecanlandırıyor sonra başka türlü gelişmeler oluyor. Çünkü bu pazarlık mevzusu, kulüp veriyor futbolcu gelmiyor, futbolcu geliyor kulüp vermiyor, ikisi veriyor bize uymuyor.” ifadelerini kullandı.

“Transfer mevzusunda taraftarın beklediği bir ad olacak mı?” şeklindeki sual üzerine Çebi, “Taraftarın hoşlandığı şekle ve şemale göre transfer yapmayacağız. Öğretmeninın isteğine, takımın ihtiyacına göre transfer yapacağız. Umarım yaptıklarımız da taraftarı mutlu eder. Taraftar sevinç alırsa bizim için mesele yok demektir.” diye mevzuştu.

Beşiktaş’ın daha önceki oyuncusu Ricardo Quaresma‘nın adının yine takımla anılması mevzusuna da değinen Çebi, “Bize çok hizmeti oldu, beğenildi. Eğer bir şeyi tadında bırakmazsanız o da geldiğinde hırpalanır, Beşiktaş’a da bir katkısı olmaz. Sonra güzelim Quaresma’yı başka türlü değerlendirmeye başlarız. Her şeyi tadında bırakmak gerek.” şeklinde mevzuştu.

TÜKETME LİMİTLERİ

Takımların transferde tüketme limitleri mevzusunda Çebi, bu uygulamanın Beşiktaş ve diğer takımlar için mesele olduğunu ifade etti.

Tüketme limitlerinin, kulüplerin içinde bulundukları ekonomik dar boğazdan çıkabilmeleri için önlemli davranmalarını sağlayan bir uygulama olduğunu aktaran Çebi, “Bunun altına bizden önceki başkan imza atmış. Dolayısıyla biz buna uymak zorundayız. Şu andaki limitlerimiz hiçbir transferi yapmaya müsaade etmiyor. Önümüzü açabilmemiz için bazı futbolcularımızı göndermemiz gerekiyor. Umarım herkes için hayırlısı olur. Şu an için transfer limitleri büyük bir mesele.” şeklinde mevzuştu.

Süper Lig’in 21 takımla oynanacak olması mevzusundaki suale Çebi, “21 takım olması, fazla yorulacağız demektir. Futbolcuya çok fazla para verip kazancı az bir sezon geçireceğiz demektir. Bu bizim için iyi bir haber değşehirdir.” cevabını verdi.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Üzüntüye Turu’nda 3-1 mağlup oldukları PAOK maçı hakkında da görüşleri sorulan Çebi, “Pandemi bizi çok hırpaladı. Lig çok geç bitti. Arkadan takımı derlemek… transferleri yapamadık. Gidenler oldu, gidenlerin yerine bir hafta 10 gün içerisinde adam bulmak filan basit işler değşehir. 10 günde bir imzalaıyorsunuz, 3 yıl 5 yıl sırtınızda taşıyorsunuz. Dolayısıyla ne yazık ki öyle oldu. Biz alınan transferlerden de gelenlerden de ümitliyiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı