Son Dakika

Berna Gözbaşı: Transfer tahtamızda bir mesele yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseripor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseripor Recep Mamur Sosyal Kuruluşları’ni ziyaret ederek, Kayseripor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı ve atletik kurulla görüştü. Ziyaret öncesinde basın üyelerına açıklamalarda bulunan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, takımın transfer tahtasında bir sıkıntı olmadığını söyleyerek, “Taraftarımız ve basın üyelerı tahtamızın açılmasını soruyorlar. Bu mevzuda bir mesele yok. Aidatla alakalı toplantılardan temennilerimiz var. Bu mevzuda kimsenin endişe etmesine gerek yok. Bakanımız da bu mevzuda yardım oldu. Zati tahtanın kapalı olması bizim transferle alakalı oyuncularla görüşmemize ya da oyuncuları getirmemize mani değşehir. Bunun süresi de var. Bu mevzuda herkesin rahat olmasını istiyorum. İnşallah bu yıl elimiz kalbimizde olmadan maç izlemeyi kastediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sponsorlara da teşekkür eden Gözbaşı, “Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, bu yıl mevcut sözleşmemiz olduğu halde sözleşmeyi 2023’e uzatarak ücretini de peşinen yatırarak takımımıza çok büyük destekledi” dedi.

ÖZHASEKİ: “KAYSERİSPOR BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseripor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki de, “Allah, inşallah önümüzdeki sezon sıkıntılı bir gün göstermez. Rahat ve güzel maçlar izleriz. Tüm Kayseri gibi bizler de şeref ederiz diye beklentide bulunuyorum. Kayserispor sorunu gelince hepimiz pür teyakkuz üzerine düşüyoruz. Kayserispor bizim göz bebeğimizdir. Kayseri’nin bir marka değeridir. Kayseri adını yüceltecek en güzel işlerin başında geliyor. Reklamını yapacağımız en güzel işlerin başında geliyor. Elbette belediyeler üzerine düşeni yaparlar. Yolla, parkla, alt ve üst geçitlerle uğraşırlar ama bir şehrin kültürünü, sanatını, sporunu ve estetik bir takım güzelliklerini umursamama edemezler. Bunu umursamama ederlerse Allah korusun şehir iri bir huzurevine döner. O yüzdendir ki belediyecilik anlayışı olarak gidip Erciyes’te kayak merkezi yapıyoruz, Anadolu Şahaneler Diyarı’nda eğlence merkezi yapıyoruz, stadyumlar yapmaya çalışıyoruz. Kayserispor’umuza da sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Belki de yöneticilik yaşamımda en zorlandığım yer Kayserispor olmuştur. Mektep yaptıracak hayırsever bulursunuz, cami yaptıracak hayırsever bulursunuz, sağlık ocağı yaptıracak hayırsever bulursunuz. Bunlara para bulabiliyoruz ama Kayserispor deyince Kayseri’de akan sular duruyor. Herkes geriye geriye çekiliyor” şeklinde mevzuştu.

Özhaseki, Kayseri kamuoyunu sabırlı olmaya davet ederek, “Bugünleri azıcık geride bıraktık. Kayserispor’un tahtası açıldı. Biletler satılıyor. Şimdi de Berna hanım transfer sorununa bakmaya başladı, iyi bir öğretmenle anlaştılar. Akabinde yeni futbolcular ile anlaşılacak. Biraz Kayseri kamuoyunun sabırlı olması lazım, sıkıştırmaması lazım. Çünkü biz gidip de milyon euro vererek futbolcu alamayız ki. Alırız da yarın bir gün ödeyemeyiz, altından kalkamayız. Şöhretli futbolcular gelsin, gelsin tamam ama nasıl ödeyeceğiz” diye mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı