Son Dakika

Benzema, Fransa’da duruşmaya sevk edildi

İspanya 1. Futbol Ligi La Liga takımlarından Real Madrid’de forma giyen Karim Benzema’nın, şantaj suçlamasıyla hakkında Fransa’da devam eden davada duruşmaya sevk edildiği bildirildi.

Versailles Savcılığından yapılan açıklamada, Karim Benzema ve 4 kişinin söz mevzusu davada Versailles Ceza Mahkemesi’ne sevk edildiği belirtildi.

Benzema’nın avukatı Sylvain Cormier, yaptığı açıklamada, “Saçma” olarak nitelendirdiği bu karar sebebiyle şaşırmadıklarını ve müvekkiline yönelik acımasız tavrı kınadığını söyledi.

Fransız futbolcu Benzema hakkında devam eden şantaj sualşturması, Yunanistan’ın Olympiakos takımında oynayan “Mathieu Valbuena’nın mülk varlığını gasp etme girişimi.” kapsamında yürütülüyor. Davada, özel yaşamına şehrişkin saklı olarak çekilmiş bir videonun Valbuena’ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülüyor.

Söz mevzusu suçlamalarla alakalı Karim Benzema ve diğer sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015’te dava açılmış, Fransa Ulusal Takımı Teknik Dolaysızörü Didier Deschamps da bu sebeple Benzema’ya ulusal takım kapısını kapatmıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden dolayı, ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı