Son Dakika

Başakşehir’den İrfan Can Kahveci açıklaması

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, A Ulusal Takım’ın aday kadrosuna çağrılan ancak İstanbul’da kalan İrfan Can Kahveci‘nin yeni tip koronavirüs Kovid-19 testi pozitif çıkan biriyle aynı civarda bulunduğundan dolayı ay-yıldızlı takıma katılmadığını açıkladı.

Turuncu-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, A Ulusal Takım kadrosuna davet edilen İrfan Can’ın 1 Ekim Perşembe günü maske ve mesafe kaidelerı dahilinde aynı mekanda bulunduğu bir kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine mevzunun A Ulusal Takım Sağlık Takımı ve Türkiye Futbol Federasyonu TFF Sağlık Kurulu ile hisseyleşıldığı bildirildi.

Ulusal futbolcunun temkin kapsamında yalıtımda yakalandığunun aktarıldığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Belirtildiği üzere şüpheli temas sırasında tüm kaidelere uyulmuş olmasına rağmen, tehlike alınmaması adına verilen ortak karar sonucunda oyuncumuz 6 gün süre ile yalıtımda tutulmuştur. Oyuncumuzun şüpheli temas günü, 2 gün sonrası ve 6 gün sonrası yapılan PCR test sonuçları olumsuz çıktıktan sonra A Ulusal Takım sağlık ve yönetimsel takımları bilgilendirilmiş olup, oyuncumuzun ulusal takım kadrosuna tekerrür çağrıldığı veya çağrılacağı yönünde tarafımıza fotoğrafı bir haber ulaşmadığı için oyuncumuz 7. günde takım idmanlarımıza katılmaya başlamıştır. Oyuncumuzun, yalıtım süresini doldurduktan sonra Kasımpaşa ile oynayacağımız hazırlık maçından iki gün önce yapılan testi de dahil olmak üzere 4 PCR testi olumsuz çıkilometreıştır. Tüm süreç, sonuçlar ve bilgiler A Ulusal Takım yönetimsel ve sağlık takımları ile anında hisseyleşılmıştır.” Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı