Son Dakika

Barcelona’da Messi zelzeleyi! Kararına söyledi: Ayrılık…

Barcelona‘da yeni teknik direktör Ronald Koeman Lionel Messi ile toplantı gerçekleştirdi. Messi, Koeman’a ayrılık kararının kesin olduğunu kulüpte arkasıık geleceğini göremediğini söylediği iddia edildi.

KOEMAN İLE GÖRÜŞTÜ

Barcelona’da bir süredir geleceği hakkında spekülasyonlar olan ve 8-2’lik Bayern Münih mağlubiyetinin ardından takımdan ayrılacağı rivayetlerı daha da çoğalan Lionel Messi, gün içinde tatilini yarıda bırakaran yeni teknik dolaysızör Erwin Koeman ile görüşme yaptı. Bu görüşmenin ayrıntıları da İspanyol basınına yansıdı.

“GELECEĞİM BARÇA’DA DEĞİL”

Barcelona’ya yakınlığıyla öğrenilen Katalunya Radyosu RAC1’in aktardığı ayrıntılara göre Lionel Messi, yeni teknik dolaysızör Ronald Koeman ile az önce yaptığı görüşmede geleceğini Barcelona’da görmediğini söyledi.

“AYRILMAK GÜÇ OLABİLİR”

Arjantinli yıldızın, 1 yıl daha sözleşmesi olduğunun da farkında olduğunu teknik dolaysızöre ilettiği ve ayrılma mevzusunda güçlük yaşanabileceğinin de farkında olduğunu söylediği kaydolundu.

700 MİLYON EURO

2021’de Barcelona ile sözleşmesi bitecek olan ve Manchester City ile Inter’in ciddi şekilde istediği belirtilen Messi’nin Barcelona’daki özgür kalma değeri, 700 milyon euro.

AYRILIK KARARININ ARKASI

Neymar’ın Barcelona’dan PSG’ye transferini ilk açıklayan gazeteci olan ve geçtiğimiz günlerde Messi’nin de ayrılmak istediğini belirten gazeteci Marcelo Bechler de haberinin arka tasarıını anlattı.

“YENİ BİR ADIM İSTİYOR”

Messi’nin yakalanmayan sözler sebebiyle ayrılacağını kaydolan gazeteci, “Sezon başında önemli olanın büyük bir sözleşme ya da para değşehir, güçlü bir proje olduğunu söyledi. Ve hiçbir kupa kazanılamamasının, Bayern Yenilmesinin ardıkdan, 3-4 yıl daha oynayabileceğini ve Barça’ya yardım edebileceğinin farkında ancak onların kendisine yardım edemeyeceğini anladı. Messi her zaman Barcelona’yı düşündü ancak şimdi Barcelona olmadan da başka bir şeyler olabileceğini düşünüyor. Yeni bir adım atıp, Barcelona olmadan kazanmak isteyebilir.” dedi.

“YENİ BİR PROJE ARIYOR”

Arjantinli yıldızın yeni bir proje aradığını belirten Bechler, “Yönetime asaplı ve hayal kırıklığı yaşıyor ve şu anda ayrılmak istiyor. Barcelona da kötümser çünkü net bir proje sunamıyorlar ve bu yüzden Messi’ye yardım da edemiyorlar. Başka bir proje bulduğunda ayrılma olasılığı çok yüksek. Neresi olur, hangi kulübe gider öğrenmiyorum ancak bu böyle. Bu ekonomik şarkasılarda 700 milyon euro ödemek güç ancak Barcelona’nın da mutsuz bir Messi’yi yakalamak istemeyeceğini sanıyorum. Messi’nin onlara verdiklerinden sonra, bir esir istemezler.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı