Son Dakika

Barcelona, Messi’yi vazgeçmek istemiyor

Barcelona’nın yeni transferi Francisco Trincao’nun tanıtımında gazetecilerin suallerını yanıtlayan Planes, Messi‘nin ayrılma isteğiyle alakalı, “Bu gerçekten önemli bir haber ama Messi’nin hiçbir şekilde takımdan ayrılmasını düşünmüyoruz çünkü onun kalmasını istiyoruz. Messi’den büyük bir saygıyla mevzuşmak gerekiyor çünkü dünyanın ve futbol tarihinin en iyisi.” dedi.

Barcelona’nın bu güçlü dönemi atlatacağını ve geçmişte olduğu gibi yeniden güçlü bir şekilde döneceğini korunan Planes, “Messi-Barcelona birlikteliği her iki tarafa da çok şey verdi. Taraftara çok büyük mutluluklar yaşattı. Bunun devam etmesi için mücadele vermemiz gerekiyor. Bu mevzu çok fazla önemli olsa da en iyi çözümü bulmak için çalışmülkıyız.” şeklinde mevzuştu.

Planes, teknik dolaysızör Koeman ile ortak görüşünün, Messi’nin öncülüğünde Barcelona takımında “yeni bir kazanma döngüsü oluşturmak” olduğunu kaydoldu.

Diğer yandan Messi’nin ayrılma isteği, kulüp yönetimini de güçe soktu.

Barcelona’da klasik şarkasılarda mart ayında yapılması öngörülen başkan seçiminde aday olması beklenen Jordi Farre ve Joan Laporta gibi adlar ile bazı önemli kulüp üyeleri, kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu ve yönetim heyetinin istifasını istedi.

Jordi Farre, Barcelona’da seçimlerin öne alınması için bir önerge sunarken, bunun kabul edilmesi için iki hafta içinde en az 16 bin kulüp üyesinin imzasının gerektiği belirtildi.

Barcelona alt yapısından yetişen ve 20 yıldır Katalan kulübünün formasını giyen Messi’nin ayrılma arzının ardından, pazar günü tüm futbolculara yapılacak Kovid-19 PCR testine katılması beklenmiyor.

İspanyol basını, Messi’nin Barcelona’dan ayrılması halinde gidebileceği kulüpleri Manchester City, Manchester United, İnter veya Paris Saint Germain olarak sıralıyor.
33 yaşındaki Arjantinli futbolcunun 700 milyon avro olan özgür kalma kıymetinin Barcelona’da son 1 yılı kalmasından dolayı geçerli olmadığı iddia edilse de, Messi’yi alacak kulübün her türlü şarkasında bu futbolcuya yılda 100 milyon avro ödemek zorunda olacağı ileri sürülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı