Son Dakika

Bakan Kasapoğlu’ndan Formula 1 söylemesi

Bakan Kasapoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Erzincan’daki havalimanında, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Vali Mehmet Makas, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve müessese yetkililerince karşılandı.

Beraberindekilerle Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi ile Kış Sporları ve Yüksek İrtifa Kamp Eğitim Merkezi’ne giden Kasapoğlu, burada gazetecilere, Erzincan’da olmaktan ayrı bir coşku duyduğunu söyledi.

Kasapoğlu, Erzincan’ın Türkiye için öneminin ve taşıdığı potansiyelin değerli olduğunu bildirerek, “Ergan Dağı kış sporları açısından pek çok önemli özelliği ve güzelliği barındıran bir olanak. Bakanlık olarak bunu ‘nasıl bir fırsata çeviririz’ bunun çalışması içerisindeyiz. Buradaki kayak pistleri ve sonrasındaki olanakları değerlendiriyoruz. Gerek kamp imkânları, gerek irtifa kampıyla alakalı çalışmalarla inşallah burayı spor turizminde, özellikle kış sporları alanında önemli bir destinasyon haline getireceğiz. Bununla alakalı bugün startı veriyoruz.” diye mevzuştu.

Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 18 yılda her alanda ciddi aşamalar kaydolduğini anlatan Kasapoğlu, bunlardan birinin spor, spordaki kuruluşlaşme ve altyapı olduğunu anımsattı.

Kasapoğlu, Türkiye’nin dört bir yanında mükemmel kuruluşlar bulunduğunu ifade ederek, ülkenin her alanda hem milli hem de uluslararası organizasyonları gerçekleştirebildiğini vurguladı.

Türkiye’nin bu tür organizasyonları pek çok gelişmiş ülkeden çok daha nitelikli şekilde ve Türk insanının konukseverliği ile gerçekleştirebildiğini anlatan Kasapoğlu, “Türkiye uluslararası organizasyonlar için arz eden değşehir arz edilen ülke konumundadır. Bunda da en büyük minnetimiz ve şükranımız sayın Cumhurbaşkanımıza. İnşallah bundan sonraki süreci gerek Formula 1 ile gerek diğer organizasyonlarla alakalı en güzel şekliyle gerçekleştireceğiz.” diye mevzuştu.

İstanbul’un önemine de dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul, sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından itibaren alın teri döktüğü, mahalle mahalle, mahalle mahalle yatırım yaptığı ve bunları da şu anda hızlı şekilde devam ettirdiğimiz güzide ve önemli bir şehrimiz, dünyanın başkenti. O yüzden İstanbul, Formula 1’i bugüne kadar diğer organizasyonlara, diğer araba yarışlarına konut sahipliği yaptığı gibi en güzel şekilde gerçekleştirecektir. Bu yıl pandemi dolayısıyla bazı organizasyonlar gecikti ve ertelendi ama önümüzdeki süreçte de hem organizasyonlarla olan iddiamızı hem spordaki iddiamızı her alanda, branşlarda şampiyonlar yetiştirerek şanlı bayrağımızı dalgalandırarak doruğa olan yürüyüşümüzü devam ettireceğiz.”

Kasapoğlu, bir gazetecinin pandemi süreci ve bazı takımların oyuncularında Kovid-19 testlerinin pozitif çıkmasının liglerin başlamasına tesirine şehrişkin değerlendirmesini sorması üzerine de şu ifadeleri kullandı:

“Bu mevzuları Futbol Federasyonumuz çok güzel şekilde koordine ediyor. Örneğin geçtiğimiz sezonun planlanması ve sonraki maçların organizasyonu filhakika gerek alakalı ünitelerin eş güdümüyle istişare mekanizmasıyla yürüdüğü gibi bundan sonraki süreçte de bu önemli mevzular yürütülecektir. Şunu beklenti ediyoruz ki bu pandemi salgın sürecini inşallah insanlık olarak en kısa ve hızlı şekilde atlatırız. Bunun için de her birimizin ihtiyatlara azami riayeti söz mevzusu ve inşallah sporla, seyirciyle o coşkuı tutmak kısmet olsun.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı