Son Dakika

Antalyaspor’da 50 bireyde koronavirüs çıktı

FRAPORT TAV Antalyaspor konvoyu bir çok futbolcusunun koronavirüs testinin pozitif çıkması sebebiyle yarın oynayacağı Beşiktaş maçı için İstanbul’a gitmedi. Akdeniz takımında teknik takım, futbolcular ve dayanak takıma yapılan testlerde 50’ye yakın pozitif hadise tespit edildi. Kırmızı beyazlılar, öğleden sonra yapılan ikinci testin neticesini bekliyor.

Fraport TAV Antalyaspor, yarın oynayacağı Beşiktaş maçı için İstanbul’a gitme hazırlığı yaparken koronavirüs şoku yaşadı. Kırmızı beyazlı takım sabah idmanın ardından yolculuk için hazırlandığı süreçte dün yapılan test sonuçları geldi. Takımda bir çok oyuncunun koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine kırmızı beyazlıların uçakla saat 15.00’da İstanbul’a yapacağı yolculuk iptal edildi. Kuruluşlarda yine test olan futbolcular ve teknik kurul sonuçları bekliyor.

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Dolaysızörü Tamer Tuna, iki gün önce Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında gazetecilere koronavirüse yönelik temkinlere çok dikkat ettiklerini belirterek, ‘Yaşamak zorundayız’ demişti.

Pozitifli futbolcu sayısının 14’ün üzerinde olması vaziyetinde maçın ertelenme olasılığı gündeme gelecek.

BEŞİKTAŞ MAÇI ERTLENECEK Mİ?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun TFF sağlık protokollerine göre; bir takımda maça çıkabilecek 14 sağlıklı oyuncu varsa o karşılaşma oynanır.

Ancak Antalyaspor’da Beşiktaş konvoyunda yer alacak kişilerin neredeyse tamamına yakınının koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle karşılaşmanın ertelenmesi bekleniyor.

Öte yandan TFF Covid-19 direktifına göre, semptom görülmeyen futbolcular 15 gün karantina sürecinden sonra idmanlara çıkıp maçlara hazırlanabiliyor.

Ayrıca, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde profesyonel ve amatör tüm branş idmanları iptal oldu. DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı