Son Dakika

Altınordu’nun 97. kuruluş sene dönümü kutlandı

26 Aralık 1923 yılında kurulan Altınordu, 97 yaşını Cumhuriyet Alanı ve Kurucu Başkan Süleyman Ferit Eczacıbaşı’nın Kemeraltı girişindeki heykeli önünde iki ayrı törenle kutladı.

Cumhuriyet’in ilk kulübü olarak kurulan Altınordu’nun doğum günü için ilk tören Cumhuriyet Alanı’ndaki Cettirürk Anıtı önünde düzenlendi. İzmir Milletvekili Atila Sertel ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge’nin de katıldığı törende daha önceki başkanlardan İlyas Gönen, Altınordu Spor Kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu, yönetim heyeti üyesi Hakan Erdik, Altınordu tarihçisi Kenan Akseki, Özel Gazi Sağlık Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Selim Amato da yer aldı. Altınordu FK CEO’su Barış Orhunbilge ile İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez’in de hazır bulunduğu törene, Altınordu Futbol Mektebi Seçkin U11 Takımı oyuncuları renk kattı.

SERTEL’DEN KUTLAMA MESAJI

Altınordu’nun heyettiğu günden bu yana kendi gücü ile ayakta durmayı başladığını vurgulayan Milletvekili Sertel, “Yıllar yılı asalet ve şeref timsali bu güzel kulübümüzün 97. yaşını şerefle kutluyorum. İnşallah, bugün aramızda olan 11 yaşındaki oyuncular ileride büyük birer yıldız olur ve ben de onlarla fotoğraf çektirdiğim için mutlu olurum” dedi.

BARIŞ ORHUNBİLGE: ALTINORDU, ÖRNEK BİR FUTBOL KULÜBÜ OLDUĞUNU İSPATLADI

Altınordu FK İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge ise, “Cumhuriyetimizin ilk kulübü olma şerefi, bizlere farklı bir mesullük yüklüyor” diyerek açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Cumhuriyet gibi geleceğe ışık tutmalı ve Cumhuriyet gibi çağın önünde olmalıyız. Onun gibi güçlü, sağlam şahsiyetli ve sonsuza kadar payidar olmalıyız. Ve hepsinden önemlisi gençlerimizin omuzlarında yükselmeliyiz. Altınordu’muz, 97 yıllık geçmişinde temsil ettiği değerlerle örnek bir futbol kulübü olduğunu ispatladı. Asil ve gururlu bir geçmişderi güvenli bir geleceğe adım adım yürüyor ve yıllar geçtikçe toprağa daha fazla kök salarak güçleniyoruz. Kulübümüzün 97. yılını kutlarken kurucularımıza, bizi bugünlere taşıyan gururlu insanlara, emeği geçen herkese minnettar olduğumuzu belirtmek isterim.”

HALİM BEZİRCİOĞLU: BU GÜÇ GÜNLERDE YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜREN BİR TAKIMIMIZ VAR

Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Halim Bezircilioğlu, kulübün tarihi ve heyetiş felsefesinin altını çizdiği mevzuşmasında “Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu güç günlerde yüzümüzü güldüren bir takımımız var. 2012 yılında amblemimızı itimat ettiğimiz Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’a çok teşekkür ederim. Her geçen gün bu camiayı daha ileriye taşıyor ve taşıyacak. Altınordu’ya gönül veren herkesin bu kulüp için çok şey yaptığını görüyor ve bundan mutluluk dinliyorum” dedi.

Altınordu Tarihçisi Kenan Akseki de Altınordu’nun heyetişuyla alakalı çocuklar ve katılanlara önemli bilgiler aktardı. Akseki, “Altınordu’nun 1924 yılına ait öğrenilen en daha önceki takım fotoğrafını Kent Müzesi’nde bulduk. Bu fotoğrafı en kısa zamanda kamuoyuyla hisseyleşacağız. Altınordu’nun mazisi, anlatmakla bitmeyecek kadar fazla. Siz gençlere ne kadar büyük bir kulüpte forma girdiğinizi her zaman hatırlatacağız” yorumunu yaptı.

ERDOĞAN ÇENGEL İÇİN DENİZE KARANFİL BIRAKILDI

Cumhuriyet Alanı’ndaki tören, toplu fotoğraf çekimi ve çocuklarla beraber Altınordu Marşı’nın söylenmesinin ardından sona erdi. Törene katılanlar, 1970 yılında Kordonboyu’nda denize uçan bir minibüsün içinden üç kişiyi çıkarırken yaşamını yitiren Altınordulu basketbolcu Erdoğan Çmani’in Ksinir Erdoğan adına vakaın gerçekleştiği yerden denize karanfil bıraktı. İkinci tören, Konak Diş Sağlık Kurumu önündeki Kurucu Başkan Süleyman Ferit Eczacıbaşı’na ait heykelin önünde organize edildi. Burada da günün anlam ve önemini belirten mevzuşmalar yapıldı.

KAYNAK: İHA
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı