Son Dakika

Altay Bayındır: Penaltıyı kurtarmam ehemmiyetliydi

Fenerbahçe ve Ümit Ulusal Futbol Takımı’nın kalecisi Altay Bayındır, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Altay, “A Milli Takım aday kadrosunda yer almaman kamuoyunda tartışılan bir mevzuydu. A Ulusal Takım’dan davet bekliyor muydun?” sualine şu yanıtı verdi:

“Buna şöyle bir yanıt verebilirim. Şu anda üstümde de ulusal simge var. Benim için A ulusal ya da ümit ulusal hiç fark etmez. Bugün Ümit Ulusal Takım’dayım, öğretmenim şans verirse oynarım. Yarın A Ulusal Takım’a gider, çıkar oynarım. Bunun hiçbir önemi yok. Dediğim gibi bizim için en önemli şey sahada çalışmak, gerisi başka. Gerisi gelecektir.”

Ümit Ulusal Takım’ın, 2021 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup üzüntüye mücadelesinde İngiltere ile dış sahada oynayacağı karşılaşmayı değerlendiren genç file bekçisi, “Biz ulusal takımız o yüzden şansımız her zaman üst düzeydir. En iyi şekilde konsantre olup bu maça da her zamanki gibi kazanmak için çıkacağız. Bizim için rakibimizin grup lideri, grup ikincisi ya da grup sonuncusu olmasının hiçbir önemi yok. Sonuçta maç maçtır. Rakip büyük ya da küçük gibi bir gidişat hiçbir zaman söz mevzusu olamaz. Çıkıp elimizden geleni sahaya yansıtacağız. Umarım iyi bir sonuçla, başarıyla ülkemize döneriz” ifadelerini kullandı.

9044

Altay Bayındır, “Ulusal takım, 7 maç sonunda 7 puanla temennilerin gerisinde olarak 4. sırada yer alıyor. Bunun nedenleri nelerdi?” sualine, “Bunu birçok etmene bağlayabiliriz. Kesinlikle tek bir şeye bağlayamayız. Birçok faktör olabilir. Bunun değerlendirmesini öğretmenlerımız yapacak. Biz futbolculara düşen bu mevzulardan ziyade, daha çok işimize sarılıp, saha içinde iyi mücadele etmek” cevabını verdi.

Altay, Fenerbahçe’nin transferde çok önemli oyuncuları kadroya katması ve şampiyonluk iddiasıyla alakalı olarak ise “İyi transferler yaptık. Umarım ki iyi bir sezon olur. Sezon sonunda da güleriz. Çünkü camia olarak buna ihtiyacımız var. İyi de başladık, inşallah böyle de götürürüz” değerlendirmesinde bulundu.

“UMARIM Kİ İYİ BİR SEZON OLUR. SEZON SONUNDA DA GÜLERİZ”

Altay, Fenerbahçe’nin transferde çok önemli oyuncuları kadroya katması ve şampiyonluk iddiasıyla alakalı olarak ise “İyi transferler yaptık. Umarım ki iyi bir sezon olur. Sezon sonunda da güleriz. Çünkü camia olarak buna ihtiyacımız var. İyi de başladık, inşallah böyle de götürürüz” değerlendirmesinde bulundu.

Genç file bekçisi, Fatih Karagümrük karşılaşmasında kurtardığı penaltının kendisi ve takımı için önemli olduğunu aktararak, “Evet önemliydi. Takıma katkı sağladıysam ne mutlu bana. Çalışıyoruz, öğretmenlerımızın söylediklerini sahaya iyi bir şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Yansıtabiliyorsam da ne mutlu bana. Bana güvenen herkese teşekkür ediyorum. Çalışmaya ve gelişmeye devam edeceğiz” şeklinde mevzuştu.

“GEÇEN SENE BÜTÜN KARTLARI PENALTIDAN DOLAYI YEDİM”

Penaltıda çizgi ihlali yapan kaleciye sarı kart gösterilmesi kaideının değişmesini pozitif bulduğunu dile getiren Altay Bayındır, penaltılar için özel olarak çalıştığını da belirterek, şunları söyledi:

“Geçen yıl bütün kartları penaltıdan dolayı yedim. Bunun için bir maçta cezalı oldum. Küçük tefek öne çıkmalardan tekerrür edilen penaltılar vardı. Penaltılara natürel ki çalışıyorum. Her idmandan sonra zaman buldukça, eğlenceli, azıcık gülerek, sevinç alarak çalışıyoruz. Özel olarak idmanda tamamen ona odaklanmamız söz mevzusu değşehir. Her şeye olduğu gibi penaltılara da çalışıyoruz.”

“AMATÖR RUHUNU KAYBETMEDEN ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Altay, “Bursa’da amatör olarak futbola başladın ve şu anda Fenerbahçe kalesinin sahibi oldun. Başarını getiren faktörler nelerdi?” sualini, “Önemli olan kafa yapısını hiçbir zaman bozmadan aynı ciddiyet ve aynı konsantrasyonda her zaman çalışmak. Nerede olursan ol, nasıl bir seviyede olursan ol, amatör ruhunu kaybetmeden, aynı şekilde aynı ciddiyette çalışmak çok önemli. Ben de böyle yapıyorum. Bundan sonra da böyle yapacağım” şeklinde yanıtladı.

Genç file bekçisi, “İngiliz basını, reyin stilını De Gea’ya benzetmişti. Senin reyin stilını benzettiğin bir kaleci var mı?” suali üzerine ise şunları kaydoldu:

“Kesinlikle bir kaleciyi örnek alma ya da benzetme gibi bir şey söz mevzusu değşehir. Ben kendi yolumda ilerliyorum. Natürel ki küçüklüğümden beri Avrupa’nın büyük maçlarını izliyorum. O maçlarda da iyi ve doğru şeylere dikkat ediyorum. Çünkü herkes yanılgı yapıyor, yanılgı yapmayan kaleci yoktur. Onların iyi yanlarını alıp, kendime kurgulamaya, bakarak uygulamaya çalışıyorum. Çalışmalar bu yönde.”

Altay, reyin stilını en beğendiği ligi ise “Premier Lig hoşuma gidiyor. Daha çsaçma, daha kızgın bir futbol oluyor. Dolayısıyla Premier Lig diyebilirim” sözleriyle açıkladı.

Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı