Son Dakika

Almanya’da F1 yarışına 20 bin seyirci alınacak

İstanbul’da Kasım’daki yarış için yüzde 50 kapasiteyle 100 bin seyirciye izin verilmesi tasarlanıyor.Almanya’da önümüzdeki ay yapılacak Formula 1 yarışına alınacak seyirci sayısı açıklandı.

Nürburgring pistinde 9-11 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan faalliğin organizatörleri, mahallî yetkililerin belirttiği koronavirüs önlemlerinin alınması koşuluyla maksimum 20 bin seyircinin yarışı izleyebileceğini duyurdu.

Bu sayı, 100 bin seyirci ağırlayabilen pistin seyirci kapasitesinin yüzde 20’sine tekabül ediyor.

Almanya’da yeni olay sayılarındaki arkasıış sürüyor. Ülkede 2 bin 297 yeni olay tespit edilen geçen Cumartesi günü, son beş ayda bir günde kaydolunan en yüksek olay sayısı olarak kayıtlara geçti.

İstanbul’da 100 bin seyirci bekleniyor

Bu sezon İstanbul da dokuz yıl aradan sonra yine bir Formula 1 yarışına konut sahipliği yapacak. Formula 1 yönetimi, pandemi sebebiyle revize edilen yarış takvimine Intercity İstanbul Park pistini de aldı.

İstanbul’daki Grand Prix, 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Faalliğe, yaklaşık yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınacak. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, pandemiden ötürü seyirci kapasitesinin maksimum 100 bin ile sınırlı tutulacağını, koltukların birer boşluk bırakılarak satışa çıkarılacağını açıklamıştı.

Mart ayında başlaması tasarlanan F1 sezonundaki ilk yarış, koronavirüs salgını sebebiyle ancak 5 Temmuz’da yapılabilmişti. Sezonda şu ana kadar Avusturya, Macaristan, İngiltere, İspanya, Belçika ve İtalya’da yarışlar yapıldı. Formula 1’de pandemi sürecindeki ilk seyircili yarış 13 Eylül’de İtalya’nın Toskana bölgesindeki Mugello pistinde gerçekleşti. Faalliğe yaklaşık 2 bin seyirci katıldı. Rusya’nın Soçi kentinde bu hafta sonu yapılması tasarlanan yarışa ise 30 bin seyirci bekleniyor.

SID,DW/CÖ,BÖ

© Deutsche Welle Türkçe

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı