GalatasaraySon Dakika

Ali Sami Yen mezarı başında anıldı

Galatasaray’ın 115. yıl heyetiş yıl dönümü aktiflikleri kapsamında, kulübün kurucusu Ali Sami Yen, kabri başında anıldı.

Törene katılan Başkan Mustafa Cengiz, “Ali Sami Yen’e şükranlarımızı iletmek için buradayız. Ali Sami Yen yalnızca bir kurucu başkan değşehir aynı zamanda dünyada örneği bulunmayan bir camianın harcını atan bir insan. Bunu bir lisenin dersi başlamadan bir sırada otururken yaptı. Bu büyük bir örnek. Dünyada bunun eşi eşi yok. Ana gayeyi yabancıları yenmek adına kurulan bu kulüp dev bir ateş oldu. Böyle bir kurucu başkanımız olduğu için onurluyuz. Ruhu bir defa daha şad olsun” dedi.

545

Başkan Cengiz, daha sonra Feriköy Mezarlığı’nda bulunan Beşiktaş’ın daha önceki başkanlarından Süleyman Seba’nın da mezarını ziyaret ederek çiçek bıraktı. Seba’yı tanıma fırsatına eriştiği için mutlu olduğunu belirten Başkan Cengiz, “Ben Süleyman Seba’yı tanıma fırsatına eriştim. Çok dürüst bir insandı Hem kendine hem rakibine saygı dinleyen bir insandı. Onu beğenenleri selam ediyorum ve kendisine rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı