Son Dakika

Ali Koç’tan Rıdvan Dilmen’e hadise yanıt!

Ali Koç’un maç sonu açıklamaları şu şekilde:

Bugün bu başarıdan sonra 14 gün araya giriyoruz. Çok önemliydi. Oyuncularımızın tepkinini sahada gördük. 11-11’ken maç 2-1’i yakaladık. Belirgin bir üstünlüğümüz vardı zati bu dönemde… Rakip azaldıktan sonra da maç koptu. Bizim oyuncularımız kağıt üzerinde baktığınız zaman çok nitelikli adlar. İlk 7 haftada 5 zafer, 2 beraberlikle giderken bir anda ne olduysa oldu. Hakem yanılgıları, kötü futbol… Ne derseniz deyin. Bu maçın 1-0’dan çevrilmesi çok önemli.

Bizim camiamızda işler azıcık kötüye gitsin, bazı şahıslar hemen ortaya çıkıyor. Gerek medyadan gerekse bizim camiamızdan kişiler… Yüreği Fenerbahçeli olanlar da bu yorumlardan çok çsaçma etkileniyorlar. Başka camialar maç kaybettiğimiz zaman hakem mevzuşuluyor. Biz kırılgan bir camiayız. Taraftarımıza sesleniyorum. İyi günde de kötü günde de son 2 yılda olduğu gibi dayanak olmalısınız. 1-2 mağlubiyette hemen çökmemek lazım.

Her mağlubiyet sonrası öğretmenlerımız ve oyuncularımız eleştirildiğinde onlar etkileniyorlar. Bana vurun, bana istediğiniz kadar vurun. Birine kızacaksanız bana kızın.

“Geçen haftaki penaltılar…”

Önceki haftalarda hakem şansımız yanımızda olmuyordu. Genelde hakemler hep mevzuşuluyor. Bugün de mevzuşuluyor. Hem performans hem de standart anlamında. Bugün Thiam’ın pozisyonu var, en azından VAR’a gidilebilirdi. Geçen hafta verilen penaltılar ortada… Pelkas’ın golü bize göre gol. Burada işler iyi yapılmıyor. Biz Federasyon’a mektup yazdık. ‘Gelin bunu beraber mevzuşalım’ dedik.

Taraftarımıza katlanmalarını öneriyorum. Öğreniyorum 2 yıl katlandılar ama bu kadar sakata rağmen liderin 1 puan arkasındayız. İnanın bu ligde son derecede ilginç sonuçlar göreceğiz. Hem üsttekiler hem de alttakiler için. Taraftarımız umudunu yitirmesin.

“Rıdvan Dilmen’e soruyorum…”

Başakşehir maçı koparabilirdi maçın başında. Atamadılar. Daha sonra biz zati 11’e 11’ken daha iyi oynadık. Şu olabilir; faulü yapan Skrtel’di, kartı gören Rafael olmuş. Burada yanılgı olabilir. Ama burada Rıdvan Dilmen’e soruyorum. Bilanço çıkacaksa bakalım hakem kararlarından kim daha çok hasar etmiş?

Hakemlerde müthiş bir standartsızlık var. Çoğu kulüp bundan sıkıntı dinliyor. Arkasıık teknolojiyi kullanabilmemiz lazım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı