GalatasaraySon Dakika

Ali Koç’tan Galatasaray’a yollama: Futbolcu ayartmanın değeri var

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray’da Oğulcan Çağlayan’a UÇK tarafından 6 maç ceza ile 1 milyon 200 bin euro para cezası vermesiyle alakalı mevzuştu ve sarı-kırmızılı takımı “futbolcu ayartmakla” suçladı.

BB Erzurumspor maçı sonrasında mevzuşan Ali Koç, “Mesut Özil’den daha öncelikli mevzular var. UÇK’nın verdiği bir kararı öğrendik. Bu Türk futbolunda bir milattır. Transfer yaparken kaideler vardır. Yıllardır emin takımlar, bir takım bu mevzulara önem vermiyordu. Futbolcu ayartmanın değeri vardır. Tahkim Kurulu’na sesleniyorum, gözümüz üstünüzde. Nasıl bir karar vereceksiniz, yumuşatacak mısınız, oyuncu oynasın diye haftaya mı bırakacaksınız… Bakalım ne karar vereceksiniz, bu futbolda bir suçtur ve üstüne gidilmelidir.” dedi.

GALATASARAY’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

“Türkiye Futbol Federasyonu Yatşmazlık Çözüm Kurulu UÇK 5.12.2020 tarihinde A takımı futbolcumuz Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. aleyhine Rizespor Futbol Yatırımları San. Tic. A.Ş. tarafından açılan davada aşağıdaki kararları vermiştir.

  1. Rizespor’un transferde Galatasaray’ın ayartan kulüp olduğunun tespiti arzı reddedilmiştir.

  2. Feshin haksız fesih olduğuna hükmedilerek davalıların 1.200.000 Euro tazminat ödemesine ve Oğulcan Çağlayan’a altı fotoğrafı müsabakadan men cezası verilmesine karar verilmiştir.

UÇK son karar mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hukuk ve teamüllere aykırı haksız, çok yönlü organize ve tartışılacak bu kararların kaldırılması için kamuoyu bilgilendirilerek, hukuka olan güveni kuruluş için TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi halinde diğer adli müesseselere itirazda bulunacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü haklı davalarında üyelerı ve sporcularının sonuna kadar her zaman netlikle yanında olacaktır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı