Son Dakika

Ali Koç müjdeyi verdi: 1-2 transfer olacak

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Kasımpaşa’yı 3-0 yendikleri maçın ardından gündeme oturan açıklamaların altına imza attı.

“KABUS GİBİ GEÇTİ”

“Kabus gibi geçen bir yılı geride bırakıyoruz, Allah bir daha böylesini göstermesin. Mümkün olduğu kadar maçların sahadaki oyunla tanımlandıği bir lig olmasını beklenti ediyorum.Son birkaç haftadır garip vakalar yaşanıyor. Gerek VAR odasındaki kararlar, standardı tutmaya çalıştığınız bir etrafta standartsızlık arkasııyor, bir nebze verilen kararlarla lig tablosu da etkileniyor ve görüyoruz ki ne kadar çok bağrılıp çağrılırsa, ne kadar şikayet edilirse sanki birkaç hafta sonra meyvesi alınıyor.”

“VAR SORUN OLMAYA DEVAM EDİYOR”

“VAR mesele olmaya devam ediyor. Bu maçta 2 VAR’lık pozisyon var, biri penaltı pozisyonumuz. Bizimkini izledim devre arasında, maçın sonunda da Kasımpaşa’nın penaltısının VAR’a çağrılmayı hak edecek bir pozisyon olduğunu ifade ediyorlar. Şaşırıyoruz, endişeleniyoruz, bu nasıl bu kadar devam edecek.”

TFF’YE ÇOK SERT TEPKİLER

“Federasyonumuzun hukuk ve disiplin heyetlerının aldığı garip kararlar var. Futbol tarihimizde bugüne kadar 1-2 kere olmuş, kart kararının affedilmesi, değiştirilmesi var ki hatalı karar olduğuna ben de inanıyorum.”

“ASARIZ, KESERİZ…”

“Benim başkanlık dönemimde asarız, keseriz, şöyle, böyle yaparız demiyoruz, demediğimiz için zaman zaman tepki de alıyoruz. Bütünsel bakış açısıyla yaklaşıyoruz. TFF’ye bir mektup yazdık. Yanıt bile vermeye tenezzül etmediler. Bizim mevzuştuğumuz belki anlaşılmıyor, yabancı dil gibi geliyor, demek ki başka bir dil mevzuşmamız gerekiyor.”

“MEKTUP YAZDIK, YANIT YOK”

“Kurumsal yaşamda, ligin en önemli hissedeşlarından biri, haftalardır yaşanan sıkıntılarla alakalı son derece yapıcı önerilerle mektup yazıyor, Türkiye’nin futbol yöneten insanları yanıt yazmaya gerek görmüyor anlaşılan. İnşallah TFF ile dumanla mesajşim kurmak zorunda kalmayız. Şu anda topladığımız puan, öngörülenin altında bir puan aldık”

“SAKATLIKLAR CANIMIZI SIKTI”

“Ara çok zamanında geldi, sakatlıkları düzeltmek için zamanımız oldu. 6-7 firemiz vardı, 2. yarıda giren bazı oyuncularımızın kısmi sakatlıkları vardı, buna rağmen oyuncularımız iyi mücadele etti, ellerinden geleni yaptı.”

“ÖLÜMÜNE MÜCADELE EDECEK”

“Bu forma için, bu simge için sonuna kadar savaşacak, ölümüne mücadele edecek ruha, takım anlayışına yaklaşıyoruz. Son zamanlarda bu noksandı. Fenerbahçe bu ruhu sahaya koyduğunda, kötü oynadığında dahi 3 puanı alır.”

“1-2 TRANSFER OLACAK”

“1-2 dayanak olacak. Limitler çerçevesinde, kontenjan çerçevesinde ele alınacak bir gidişat transfer. Hem öğretmenimız, hem scoutlar bir şeyler sundular, karar vereceğiz. Geçmişin aksine, transfer penceresinde maçlar olmazdı, şimdi iki misli maç var, dolayısıyla balanslı gitmemiz gerekiyor. Bizim inişlerimiz gibi başka takımlar da iniş yaşayacak, daha devre arasına dahi gelmedik, yatırımları çok iyi düşünüp yapmamız lazım.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı