Son Dakika

Ahmet Nur Çebi: İndirim alamadığımız futbolcularımız var

Beşiktaş’ta 2020 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı Vodafone Park’ta online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda açıklamalarda bulunan siyah-beyazlıların başkanı Ahmet Nur Çebi, yönetim heyetinden hoşnut olmadığına dair çıkan haberleri yalanladı. Çebi, “Yönetici arkadaşlarımdan hoşnudum, çalışıyoruz. Ağır mevzuları üstlenmiş durumdayız. Yönetimi beğenmediğimiz ve seçime gideceğimiz söyleniyor. Böyle bir şey söz mevzusu değşehir” ifadelerini kullandı.

“KOMBİNE SATAMIYORUZ”

Koronavirüs sebebiyle kombine satamadıklarını hatırlatan Çebi, “Satmayı da doğru bulmuyoruz. Fakat Beşiktaş’a yardım olmak isteyen olursa banka hesaplarımız ortada. Oraya gönderebilirlerse teşekkür ederiz” şeklinde mevzuştu.

“KREDİ SÖZLEŞMELERİ BEŞİKTAŞ’IN YAŞAMINI İDAME ETTİRMESİNE ENGEL”

“Mevcut olan bankalarla yapılmış olan kredi sözleşmesinin Beşiktaş’ın yaşamını idame ettirmesine
mani olduğunu hepimiz öğreniyoruz” diyen Ahmet Nur Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama bu çalışmalar devam ediyor. Umarım en kısa zamanda Beşiktaş’ın önünü açabilecek, faaliyetlerine rahatlıkla devam edebilecek bir yapılandırmaya gidilecektir. Ama şu an 9-10 ay olmasına rağmen bunu yapamadık. Ümit ediyorum birkaç ay içerisinde bunu yapacağız.”

“MÜLKİYETLERİ YÜKSEK FUTBOLCULAR VAR”

Yıllık ücretlerinde indirip arz ettikleri futbolcuların çoğundan pozitif geri dönüş alamadıklarının altını çizen Başkan Çebi, “Maliyetleri yüksek futbolcular var ve kendilerine indirim arz pake rağmen yüzde 99 indirim alamadığımız futbolcularımız var. Geçmişe yönelik indirimi de gelecek sezon ile alakalı sözleşmelerle alakalı da indirimi kabul etmediler. Yollarımızı ayıralım arzımız yeterli görülmedi. Hatta bir çoğu; ‘Biz böyle sözleşmeı yaşamımız süresince yakalamayız’ dediler. Bunu bizde oluşturduğu handikap; bu bütçeleri karşılamakta zorlanıyoruz. En önemlisi transfer limitimiz 30 milyon Euro’ya düşmüş gidişatta. Kulüpten ayrılan futbolcuların yerine futbolcu koyma şansımız dahi yok. Bunu bir başka takım nasıl yapıyor öğrenmiyorum. Biz Beşiktaşız, efendiyiz. Mevcut kadrodan giden olmadıkça yenilerini nasıl alacağız? Mevut sözleşmelerı iptal etmek veya revize etmekten başka çare görmüyorum” diye mevzuştu.

“ALT YAPIYI MEHMET EKŞİ’YE EMANET ETTİK”

Alt yapı mevzusunda da önemli çalışmalar içinde olduklarını dile getiren siyah-beyazlıların başkanı, “Özümüze, gençlere dönmek durumundayız. Sergen Öğretmenimızdan yardım istedik. ‘Altyapıda futbolcu var da ben mi oynatmıyorum?’ dedi. Çok haklı. Dün daha önceki kaptanlardan Mehmet Ekşi ile el sıkıştık. alt yapıyı tamamen ona teslim ediyoruz. Sergen öğretmenle koordineli çalışacaklar” dedi.

“TURU ATLARSAK ÖNÜMÜZ AÇILACAK”

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Üzüntüye Turu’nda Yunanistan’ın PAOK takımıyla oynayacakları müsabaka hakkında da görüşlerini aktaran Çebi, “Önemli bir maç. Bu turu atlarsak önümüz açılacak. Umuyorum maçı alacağız. Siyasi anlamda tartışmalar söz mevzusu. Biz spor kulübüyüz. Çıkacağız, üzerimize düşeni yapacağız. Dış İşleri Bakanlığı’nın ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun bize katkı verdiğini de söylemek zorundayım. PAOK başkanına da futbolun bir kardeşlik olduğunu, onların da siyah beyaz olduğunu, kartal sembolleri olduğunu, birçok mevzuda birleştiğimizi ifade eden mektubu da bugün göndereceğiz. Biz efendi gibi çıkar maçımızı oynarız. Biz yiğidiz, bize bir şey olmaz. Biz 11 kişi gider, görevimizi yaparız. Bize de bir şey olursa arkamızda çok var, hallederler” açıklamasını yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı