Son Dakika

Ahmet Nur Çebi: Forvet transferini Ocak ayında yapacağız

Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı. Yeni sezonda kadroya dahil edilen Valentin Rosier, Atakan Üner, Francisco Montero, Gökhan Töre, Josef de Souza, Fabrice N’Sakala, Vincent Aboubakar, Welinton ve Rachid Ghezzal, Başkan Ahmet Nur Çebi ile beraber kameraların karşısına geçti.

Gana Ulusal Takımı dönüşünde yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan yeni transfer Bernard Mensah ise toplantıda yer almadı. Vodafone Park’ta gerçekleşen toplantıda ilk sözü Başkan Ahmet Nur Çebi aldı.

“TRANSFERDE BAŞARILI OLMADIĞIMIZI SÖYLEYENLERE KARŞI DEĞERLİ TRANSFERLERİMİZLE BURADAYIZ”

Pandemi dönemine karşın yapılan değerli transferler olduğunu ve bu adlarla toplandıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Ahmet Nur Çebi, “Kendilerinden temennileri karşılayabileceklerinden hiç şüphemiz olmayan bu güzide oyuncularımızla beraber şampiyonluğu başarılı şekilde getireceğimizi camiamıza duyurmak istiyoruz. Transfer döneminde değişik bir likenı oluşturularak Beşiktaş’ın transferde başarılı olmadığı, hatta transfer yapılmadığı likenısını huzurlarınızda göstermek adına değerli futbolcularımızla bir aradayız. Özellikle şampiyonlukların sahada tanımlanması gerekirken her ne hikmetse medyanın önünde daha ligler başlamadan transferlere bağdaştırılarak yapılamadığı iddia edilen transferlerin doğru olmadığını göstermek ihtiyacı doğdu. Bu kardeşlerimizle ve burada olmayan diğer futbolcularımızla şampiyonluğu kovalayacağımızı belirtmek istiyorum. Transfer tek başına yapılan bir olay değşehirdir. Özellikle Beşiktaş gibi yılların köklü ve çok büyük camiasında bu işler takım olarak yapılır. Ben, Erdal Torunoğulları, Emre Kocadağ, öğretmenimız Sergen Yalçın, scout takımımız ve Cenk Sümer arkadaşımız transferlerde çok çaba sarf etti. Camiam adına hepsine teşekkür ediyorum. Sonuç itibariyle yaptığımız transferler nokta atışı. Gidenlerden daha iyi olduklarına inandığımız bu futbolcularımız, 8 milyon Euro tasarruf ederek kadromuza katıldı. Menajerlik ücretleri dahil olmak camiamızın her kuruşuna ne kadar sahip çıktığımızı söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

FUTBOLCULARDAN ŞAMPİYONLUK MESAJI

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin ardından yeni transferler duygularını dile getirdi. Francisco Montero
“Burada olduğum için çok mutluyum, bu formayı giydiğim için onurluyum. Niyetimiz bütün kulvarlarda şampiyon olmak” derken, Welinton ise, “Büyük bir kulübe geldim. Bunun şuurundayım. Başkanım başta olmak üzere takım arkadaşlarım ve kulüp çalışanlarına sıcak karşılama için teşekkür ederim. Şampiyonluklara alışkın bir kulüpteyim ve benim de gayem burada şampiyonluk yaşamak” açıklamasını yaptı.

Basın toplantısında görüşlerini aktaran Josef de Souza, “Dün söylenmesi gereken her şeyi söyledim. Bütün camiaya iyi şanslar dilerim. Bu formayı giymek benim için büyük bir mutluluk” şeklinde mevzuştu. Siyah-beyazlı kulübe tekerrür dönen Vincent Aboubakar, transferde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Başta başkanımız olmak üzere öğretmenime, takım arkadaşlarıma, bu şansı bana tanıyan herkese teşekkür ederim. Aynı istek ve tutkuyla Beşiktaş’a geri döndüm. Bu formayı yine terletecek olduğumu için mutluyum. Burada şampiyonluk yaşadım ve yine yaşamak istiyorum” cümlelerini kullandı.
Aboubakar gibi yine siyah-beyazlı formaya kavuşan Gökhan Töre de, “Tekerrür burada olduğum için çok mutluyum. Bu büyük camianın parçası olmaktan her zaman iftihar duydum. İlk günde olduğu gibi tekerrür bu formayı coşku ve şerefle taşıyacağıma söz veriyorum. Taraftarın her zaman arkamızda olduğunu öğreniyorum. Ahmet Nur Çebi’’e, Emre Kocadağ’a, Erdal Torunoğulları’na, Sergen Yalçın’a çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum burada oluğum için” diye mevzuştu.

MENSAH’DAN VİDEOLU MESAJ

Covid-19 testi pozitif çıktığı için toplantıya katılmayan yeni transferlerden Bernard Mensah, videolu ileti göndererek transferinde emeği geçenlere teşekkür etti. Toplantıda olamadığı için üzgün olduğunu sözlerine ilave eden Mensah, “Normal zamanlar yaşamıyoruz. Beşiktaş’ta oynamayı çok istedim ve şu anda Beşiktaş’tayım. Çok mutluyum. Takıma da iletiım var, ben gelene kadar sıkı çalışsınlar” açıklamasını yaptı.

Altınordu’dan kadroya dahil edilen Atakan Üner çok büyük bir kulübün parçası olduğunu ve burada bulunduğu için mutluluk duyduğunu ifade etti. N’Sakala, Beşiktaş forması giydiğinden dolayı büyük bir gurur yaşadığını, yıllarca bu seviyede oynamak istediğini belirtirken, Rachid Ghezzal, “Burada olmaktan, bu ülke ve bu kulüpte olmaktan çok mutluyum. İyi bir takımımız var. Umarım taraftarlarımız da bir an önce aramıza döner. Onların coşkusunu sezmek çok önemli bizim için. İnşallah en kısa sürede onları görürüz” şeklinde mevzuştu.

Sporting Lizbon’dan siyah-beyazlılara gelen Valentin Rosier de şu cümlelere yer verdi:

“Buradaki oyuncu grubunun bana yaklaşımını görünce burada olmak istedim. İyi bir takımımız var ve inşallah şampiyon oluruz. Umarım korona virüs bir an önce biter ve taraftarlarımız da stadyuma kazançlar.”
Futbolcuların açıklamalarının ardından Başkan Ahmet Nur Çebi, “Futbolcularımı tebrik ediyorum. Şampiyon olmak için bir an önce idmana gidip hazırlansınlar. Çok güzel bir sezon geçireceğiz. Beşiktaş çok değerli bir yer, burayı çok beğensinler” dedi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından futbolcular idman için Ümraniye’ye gitti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı