Son DakikaTrabzonspor

Ahmet Ağaoğlu: Derleneceğimize inanıyorum

Bordo mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp mecmuasında yeni yıl ve geleceğe yönelik açıklamalarda bulundu.

Eşine az tesadüfülecek bir yıl yaşadıklarını belirten Ağaoğlu, “Zorlu ve yorucu bir yılı daha geride bırakıyoruz. Zelzeleler, yangınlar, hepimizi derinden sallayan ölümler, ırkçı tartışmalar, savaşlar, kazalar ve son olarak koronavirüs pandemisi sebebiyle dünya tarihinde eşine az tesadüfülebilecek en kötü 365 günü yaşadık. Şüphesiz ki kulübümüz de bu abuhavadan kısmetini aldı. Ekonomik anlamda işleri yoluna koyduğumuz ve sürdürülebilir bir yapıya kavuştuğumuz anda ne yazık ki pandemi süreci ile karşı karşıya kaldık. Seyircisiz maçların oynandığı, ürün satışlarımızın neredeyse yarı yarıya azaldığı, büyük işletmelerın pandemi sebebiyle sponsorluk anlaşmalarına pek yanaşmadığı bu çıkmazı sağlıklı bir şekilde yönetmeyi başardık. Yeni yılda inşallah seyircimizle ‘yine’ buluşarak o özlenen günlere geri dönmeyi çok istiyorum. Çünkü biz taraftarlarımızla daha güzeliz, daha güçlüyüz. Biz yan yana durduğumuzda birbirine yetiyoruz” dedi.

“TOPARLANACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Takımdan ayrılan ve profesyonel oyuncu kadrosuna yeni katılan futbolcuların olduğunu belirten Ağaoğlu, “Elbette pandemi sebebiyle sezonun bitişi ve başlangıcı arasındaki kısa dönem, transferlerdeki dar süreçler bizi olduğu gibi bütün takımları da etkiledi. Bu anlamda ciddi sıkıntılar yaşadık. Transfer sezonunda takımımızın beceriksizliklerini büyük oranda kapattık. Hemen hemen yeni kurulmuş bir kadroda geçim ve birlikteliğin sağlanması için zamana ve pek natürel büyük Trabzonspor taraftarının desteğine ihtiyacımız var. Her ne kadar ilk haftalarda istediğimiz sonuçları alamasak da futbolcularımızın azmi ve yeni öğretmenimız Abdullah Avcı ile beraber toparlanacağımıza canı gönülden inanıyorum. Her maç bir öncekinden daha iyisini yapmaya çalışan ve daha iyi olmak için çaba gösteren futbolcularımız, ilerleyen süreçte kesinlikle camiamıza daha iyi bir Trabzonspor izletecektir” diye mevzuştu.

“TRABZONSPOR VARSA HER ZAMAN UMUT VARDIR”

Göreve geldikleri ilk günden bu yana Trabzonspor’un hem ekonomik hem de atletik anlamdaki çıkarlarını koruduklarını kaydolan Ağaoğlu, “Kulübümüzü hasara uğratacak en küçük bir işlemin altına imza atmadık. Doğruların çevreında birleşerek kulübümüzü ekonomik ve atletik anlamda yönetebilir hale getirdik. Bu siyasetimızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Natürel tüm bunları yaparken büyük güçlükler de yaşadık lakin asla umutsuzluğa kapılmadık. Biliyorduk ki Trabzonspor var ise her zaman umut vardır. Şimdi önümüzde uzun bir yıl ve maç takviminin çok yoğun olduğu bir sezon var. Trabzonspor hepimizin. Dün olduğu gibi bugün de ve yarın da O’na sahip çıkalım. Bu düşüncülerden hareketle kulübümüzün ve Trabzonspor ailesinin bir önceki yıldan daha iyi bir yıl geçirmesi beklentisiyle hepinize sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı