Son Dakika

Agüero’nun bayan yan hakeme el hareketine büyük tepki

İngiliz Premier Lig’in 5. haftasında Manchester City’nin Arsenal’i evinde 1-0 yendiği maçta golcüsü Sergio Agüero’nun bir karara tepki olarak kadın yan hakem Sian Massey-Ellis’in boynunu güçler şekilde elini omzuna atması, tartışmaları birliktesi getirdi.

Maçın ilk yarısının son dakikalarında gerçekleien poziyonda Topçular’ın savunma oyuncusu Gabriel, topu Agüero’nun ayağından alıp saha dışına çıkarır gibi gözüktü. 2011’den beri Premier Lig yan hakemi ve en üst düzey İngiliz Ligi’nin az sayıdaki kadın hakmeinden biri olan Massey-Ellis, bayrağını kaldırıp Arsenal’in topu oyuna sokması işaretini verince City’nin forveti tepki gösterdi.

Çizgiyi işaret eden Agüero, kendisinden uzaklaşmaya çalışan kadın yan hakemi boynuna yakın omzundan tutarak kısa bir süreliğine kale çizgisine doğru çekti. City forvetinin elini sol koluyla uzaklaştıran Massey-Ellis, oyunu kaldığı yerden devam ettirdi. Başhakem Chris Kavanagh hadiseı gördü, ama müdahale etmedi, yan hakem de ondan böyle bir arz da bulunmadı.Agüero’nun kadın yan hakeme teması şiddet içermese de tartışma yarattı.

GUARDIOLA SAHİP ÇIKTI

sergio-aguero-pep-guardiola-manchester-city-2018-19_1gcy5s4i5ay631hhni5ybpbe99

Genelde hakemlere temasta bulunmak sarı kartla cezalandırılırken, maç sırasında verilmeyen cezanın maç sonrası Premier Lig tarafından yapılacak değerlendirmeyle verilmesi de tartışmaya açıldı.City’nin İspanya vatandaşı, Katalan ayrılıkçılığının korunucusu teknik dolaysızörü Pep Guardiola, maç sonrası gazetecilere mevzuştümörken, Agüero’nun kadın yan hakeme hareketini önemsiz göstermeye çalıştı.Guardiola, BBC Sport’a “Yapmayın beyler. Sergio yaşamımda tanıştığım en iyi insan. Bunda değşehir, başka vaziyetlerse mesele arayın” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı