GalatasaraySon Dakika

Adem Büyük: Yeni Malatyaspor’da olduğum için mutluyum

Galatasaray’dan bu sezon Yeni Malatyaspor’a tekerrür dönen Adem Büyük, idman öncesi basın üyelerına açıklamalarda bulundu. Galatasaray gibi büyük bir camiadan Malatyaspor gibi büyük bir camiaya geldiği için mutlu olduğunu belirten Büyük, “Galatasaray’da çok güzel günlerim geçti. Yeni sezonda onlara başarılar diliyorum” şeklinde mevzuştu.

Şehir ve camia olarak Malatya’yı istediğini belirten Adem Büyük, aynı şekilde camianın da kendisine sahip çıktığını ifade ederek, “Kulüp olarak, camia ve taraftar olarak güvendiğim yere gelmek istediğimi kezlerce söylemiştim. Burada olduğu için ayrıca mutluyum” dedi.

883

Sezona iyi bir başlangıç yapamadıklarını ifade eden tecrübeli golcü, “Kötü de oynamadık aslında ama yeni bir takımız, yeni oyunculardan heyeti bir takımız. Bu yüzden azıcık sıkıntılar yaşadık. Ulusal ara bize çok iyi gelecek” şeklinde mevzuştu.

Geride kalan karşılaşmalarda kolay goller yediklerini ve takım olarak bütün adapte olamamanın sıkıntısını yaşadıklarını kaydolan Adem Büyük, yeni oyunculardan heyeti bir takım olmalarının saha içini ilk etapta etkilemesinin banal olduğunu ifade etti.

224

Son olarak sahalarında oynadıkları Antalyaspor karşısında da takım olarak çok iyi korunma yaptıklarını da belirten Büyük, “Çok net olmasa da gol pozisyonlarına girdik. Golleri atabilseydik daha farklı skora ulaşabilirdik. Önemli olan takım olarak hep beraber oynamamızdı. Herkes mücadele etti, koştu. Daha önce de buradaki başarılı olduğumuz sezonlarda da yaptığımız en önemli iş de buydu, beraber oynamak. Bunu da başardık sonuçta ve 1-0 kazandık, 3 puanı hanemize yazdırdık. Bizim için iyi bir moral oldu, ulusal araya moralli girdik” ifadelerini kullandı.

Takımda şuan her şeyin yolunda olduğunu dile getiren Adem Büyük, “Şimdi daha sıkı çalışmamız gerekiyor. Geçen yılki vaziyeti bir daha yaşamamak adına kulüp olarak, şehir olarak hep beraber bütün olmamız gerekiyor. Biz elimizden geleni bundan önce olduğu gibi yapmaya devam edeceğiz. Geçen sezonu geride bırakıp arkasıık kötüyü mevzuşmamak gerekiyor. Güzel şeyler mevzuşmamızın zamanı, buradan taraftarlarımıza da ricada bulunuyorum. Bize yalnızca dayanak olsunlar, biz elimizden geleni yapacağız. Bundan emin olabilirler” diyerek güven verdi.

Takıma yeni katılan oyuncuların geçim süreci ile alakalı da değerlendirmelerde bulunan Büyük, “Daha önce burada oynamamış, havasını, kültürünü öğrenmeyen arkadaşlarımız var. Onların en kısa zamanda takıma adapte olmaları adına bizlerde yardımcı oluyoruz. Transferlerimizin hepsi de önemli adlar. bize çok katkı sağlayacaklar. Bunun için bu süreçte bizlerde yardımcı olacağız. Geçen yılki kötü tabloyu bir daha yaşamamak için böyle transferlere ihtiyacımız vardı. Yönetim, teknik kadro olarak, sıkı bir transfer dönemi geçirdik. Tabi noksanlıklarımız var bundan sonra da olacaktır ama biz Malatyaspor’u tekerrür o daha önceki günlere döndürmek adına var gücümüzle çalışacağız” şeklinde mevzuştu.
Avrupa Liglerine katılan takımların genelde aynı sıkıntıyı yaşadıklarını da dile getiren tecrübeli tecrübeli golcü, “Bu sıkıntıyı bir daha yaşamamak istiyoruz. Ulusal takıma giden oyuncularımızın da dönmesi ile birlikte önümüzdeki hafta dış sahada oynayacağımız Konyaspor maçında iyi bir skorla dönmeyi kastediyoruz” dedi.

Takım olarak şuan bir amaç koymanın da henüz erken olduğunun altını çizen Adem Büyük, “Çünkü yeni bir takımız, adapte dönemindeyiz. Bunu en kısa sürede atlatacağız ve 2-3 haftada daha sağlam daha güçlü, rakiplerine fobi veren bir Malatyaspor olacağız” diye mevzuştu.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı