Son DakikaTrabzonspor

Abdurrahim Dursun Trabzonspor’a dönmek istiyor

Bandırmaspor’da başarılı bir sezon geçirmek için çalıştıklarını söyleyen Abdurrahim Dursun, “Sezona Trabzonspor ile başladım. Süreç benim Bandırmaspor’a kiralanmam şeklinde gelişti. Bu seçimin şimdi çok doğru olduğunu görüyorum. Burada gerçekten güzel bir etraf var. Takım olarak da iyi bir niteliğe sahibiz. Ligde herkes birbirini yenebiliyor. Biz maç maç bakıyoruz, tüm rakiplerimizi yenebilecek güçteyiz ve bu doğrultuda hazırlanıyoruz” diye mevzuştu.

“TRABZONSPOR’A DAHA GÜÇLÜ DÖNMEK İSTİYORUM”

Genç futbolcu, Bandırmaspor ile kiralık sözleşmesi bittikten sonra Trabzonspor’a dönmek istediğini vurgulayarak, “Şu an Bandırmaspor için en iyisini yapmaya çalışıyorum. Burada çok başarılı olduktan sonra Trabzonspor’a daha güçlü dönerek takımın parçası olmak istiyorum. Bununla birlikte şimdiye odaklanmış durumdayım, sezon sonunda inşallah güzel bir noktada oluruz” dedi.

“AMAÇİM A MİLLİ TAKIM”

Türkiye Ümit Ulusal Takım formasını kezlerce giyen Dursun, “Ümit Ulusal Takım’da güzel işler çıkardık. Elbette her oyuncu gibi benim de maksadım A Ulusal Takım. Milli takımda oynamak çok büyük bir iftihar. Kendime çok inanıyorum. Çok çalışmam gerektiğinin farkındayım” şeklinde mevzuştu.

“ÜLKEMİ AVRUPA’DA TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Avrupa’da forma giyme tasarıı da yaptığını anlatan sol bek, “Avrupa maksadım var. Önce kendimi kanıtlayıp sonrasında ülkemi Avrupa’da temsil etmek istiyorum. Trabzonspor’da iyi bir altyapı eğitimi aldım ve çalışarak daha güçlü hale gelmek istiyorum. Bu mevzuda kendimi geliştirmek için özel bir takımla da çalışıyorum. Avrupa’da ülkemizi temsil etmek çok önemli. Oraya gitmeyi hak eden tüm arkadaşlarımız da elinden geleni yapacaktır” diye mevzuştu.

“TRABZONSPOR ALTYAPISI BELKİ DE ÜLKENİN EN VERİMLİ ALTYAPISI”

Trabzonspor altyapısında aldığı eğitimin çok önemli olduğunu dile getiren Abdurrahim Dursun, şunları kaydoldu:

“Trabzonspor altyapısı belki de ülkenin en bereketli altyapısı. Bu vesileyle Özkan öğretmenimızı da bir defa daha rahmetle anıyorum. Hepimizin üzerinde çok emeği var. Onun hatırasını en iyi şekilde yaşatmaya çalışacağız.”

“UĞTÜMÖRCEN AVRUPA İÇİN HAZIR VAZİYETTE”

Bordo-mavili takımdan takım arkadaşları Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür’ün Avrupa’da başarılı olabileceklerini belirten Dursun, “İkisi de çok maharetli. Uğurcan Avrupa için oldukça hazır vaziyette. İkisinin de Avrupa’da başarılı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“KENDİME ÖZGÜ BİR STİL OLUŞTURMAM GEREKİYOR”

Kendi mevkisindeki oyuncuları sürekli takip ettiğini aktaran Dursun, şunları dedi:

“Kendi mevkimde oynayan tüm önemli oyuncuları detaylı şekilde izliyorum, inceliyorum. Kendime özgü bir tarz oluşturmam gerekiyor. Her idman, her maç nasıl daha iyi olabilirim diye düşünüyorum.”

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı