Son DakikaTrabzonspor

Abdullah Avcı: Yukarıya doğru başımızı kaldırdık

Trabzonspor Teknik Dolaysızörü Abdullah Avcı, Hatayspor’u dış sahada 1-0 mağlup ettikleri karşılaşmanın sonrasında açıklamalarda bulundu.
Reyin iyi olmamasına rağmen kazandıklarını söyleyen Avcı, “Hatayspor iyi bir takım. Teknik takımı tebrik ediyorum. Burada ilk kere kaybettiler. Her oyunu oynayabilen oyuncuları var. 7. gün 3. maç. 1 tanesi 120 dakika. 13-14 oyuncu üzerinden gidiyoruz. Bitkinlik bu maçta çıktı. Hayat sana bir takım tecrübeler kazandırıyor. Reyin tatmin etmeyecek ama pragmatik olmak zorundayız. Bugün azıcık öyleydi. Trabzonspor’un reyin niteliği bazen olmayacak ama ruhu, mücadele gücü olacak. 6 maçta 2 gol yedik, kazanıyoruz, takımın enerjisi yukarı doğru çıkıyor. Zaman içerisinde bir takım şeyler gelişecek. Reyin ve oyuncu olarak noksanlarımız var. Şu an geldiğimiz noktada yukarı doğru başımızı kaldırdık. Geçiş dönemini doğru kullanıyoruz. Önümüzde cumartesi günü önemli bir maç var. 4 gün önemli. Trabzonspor taraftarının da enerjisini öğreniyoruz, bize veriyorlar. Onlar bize dışarıdan takviye olmaya devam etsin.” ifadelerini kullandı.

Hücum için de çalışmalar yaptıklarını söyleyen tecrübeli öğretmen, “Hala çalışacağız. Çalışmaya devam edeceğiz. Oyunun her parçasını oynamak zorundayız. Parçadan bütüne doğru giderek çalışıyoruz. Bazen gol yiyeceğiz, fertsel kusur olacak ama asgari olacak. Hücum aksiyonlarına çalışıyoruz ama güçtür, çok tekerrür gerektirir. Khadise basit gelişmez. Kazanarak hızlandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı