Son DakikaTrabzonspor

Abdulkadir Parmak: İki kupayı da kazanmak istiyoruz

Trabzonspor’un başarılı orta saha oyuncusu Abdulkadir Parmak, yeni sezon hazırlıklarını kulüp televizyonuna değerlendirdi. Parmak, geride kalan sezonu ‘başarılı’ olarak değerlendirip, “Geçen sezon elimize çok büyük bir fırsat geçti. İki kupayı da alabileceğimiz bir sezondu. Bence yeniden de başarılı bir sezon geçirdik. Bir önceki sezonu dördüncü olarak bitirmiştik, geçtiğimiz sezon da ikinci olduk. Çok rahat lider olabilirdik ama olmadı. Yine de bir kupa kazandık” açıklamasını yaptı.

202

“EVLİLİĞİ HERKESE TAVSİYE EDİYORUM”

Yakın bir zamanda dünya evine giren 25 yaşındaki oyuncu, “Konutluluk çok güzel, tüm genç arkadaşlarıma nasihat ediyorum. Benim için çok bir şey değişmedi. Gayet mutluyum. Saçlarımı kestirdiğim için azıcık değişmiş gözükebilirim. Aslında sıcaktan bunaldığım için kestirdim. Çok da fazla bir değişiklik yok yaşamımda. Olgunluk bakımından üçüncü sezonumu geçiriyorum. Neşeli bir insanım aslında ama değişmiş olarak gözüküyorsam onun da çok farkında değilim” diye mevzuştu.

204

“EDDİE NEWTON ÇOK BAŞARILI OLACAK”

Teknik Dolaysızör Eddie Newton hakkında da düşüncelerini aktaran Abdulkadir Parmak, “Teknik Dolaysızörümüz Eddie Newton geçtiğimiz sezon devre arasında takımımıza dahil oldu. Kendisiyle her zaman şehrişkimiz çok iyiydi. Tüm oyuncularla da şehrişkisi çok iyi. Çok başarılı olacağını düşünüyorum. Bana da pandemi sürecinde ve sonrasında çok katkısı oldu. Her maçtan önce ve maçlardan sonra beraber incelemeler yaptık. Benim için çok iyi oldu, inşallah bu yıl da öyle olur. Bu yılki amacımız iki kupayı birden almak. Çok iyi çalışıyoruz, kamp da çok iyi geçiyor. İnşallah niyetimize ulaşırız” dedi.

“AİLE ORTAMIMIZ VAR”

Yeni gelen oyuncuların yabancılık çekmemesi için her şeyi yaptıklarını belirten Parmak, “Geçen sezon çok maç oynamıştık. Bu yıl Süper Lig’e yeni takımlar dahil edildi ve yeniden çok maç oynayacağız. Ben bizim bu süreci çok basit atlatacağımızı düşünüyorum. İyi çalıştığımız sürece, maçlara iyi hazırlandığımız sürece bir problem yaşamayız. Yeni gelen oyuncular da inşallah Trabzonspor’da çok başarılı sezonlar geçirirler. Trabzonspor’a her yıl çok iyi oyuncular geliyor. Bizim takımda öyle bir aile duygusu var ki yeni gelen oyuncuların hiç yabancılık çekeceğini düşünmüyorum. Zati hepsine yardımcı oluyoruz. Yerli olarak görevimiz, dışarıdan gelen oyunculara elimizden geldiği kadar yardımcı olabilmek. Hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz diğer oyuncularla. Umarım onlar da bir an önce uyarlama sürecini aşarak Trabzonspor’da çok başarılı sezonlar geçirirler” şeklinde mevzuştu.

“İŞİMİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Kendini saha içine odakladığını sözlerine ilave eden Abdulkadir Parmak, “Ben kendimi geliştirmeye odaklandım, hep kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Çalışkan bir oyuncu olduğumu söyleyebilirim. İşim benim çalışmak, sahada her şeyimi verebilmek. Ben bana verilen görevinin en iyisini yapmaya ve en iyi futbolumu sahaya koymaya çalışıyorum. İnşallah bundan sonra da daha başarılı olurum. Çok fazla bir baskı oluşturmuyor bende bu vaziyet, işimi yapmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

“TRANSFER TEKLİFİ OLMASI NORMAL”

İyi bir takım olduklarını ve bu yüzden de transfer önerilerini banal bulduğunu belirten kabiliyetli futbolcu, şu cümlelere yer verdi:

“İyi bir sezon geçirirsem, takım halinde de başarılı bir sezon geçirirsek kesinlikle bana da transfer öneriyi kazanç. Diğer arkadaşlarım adına çok mutluyum, çok şerefliyim. Büyük kulüplerden önerilerin gelmesi bizi gururlandırıyor. İnşallah en iyi seviyelere kazançlar. Daha büyük paralara, daha büyük kulüplere giderler. Benim gönlüm natürel ki burada kalmalarından yana. Çok iyi bir civarımız var, çok faydalılar. Onlarsız bir Trabzonspor illaki olacak ama ben istemiyorum öyle bir Trabzonspor.”

“İKİ KUPAYI DA KAZANMAK İSTİYORUZ”

Bu sezon hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası’nı kazanmak istediklerini açıklayan Abdulkadir Parmak, “Bu sezon öncelikle kulübümüzde çok büyük başarılar kazanmak istiyoruz. Önümüzde iki kupa var, ikisini de kazanmak istiyoruz. Benim öncelikli amacım Trabzonspor’a en iyi şekilde hizmet vermek. Natürel ki Ulusal Takım da çok önemli. İnşallah Ulusal Takım’a da giderim. İyi bir sezon geçirirsem zati seçileceğimi düşünüyorum. Avrupa amacı herkesin vardır ama ben azıcık yaştan sıkıntı yaşıyorum. 26 yaşındayım ama yaşımın geçtiğini düşünüyorum. Benim için şu anda en büyük niyet Trabzonspor’da iki kupayı da kazanmak” sözleriyle görüşlerini bildirdi.

“ÇOK FAZLA BİR ŞEYLERİN DEĞİŞECEĞİNİ İNANMIYORUM”

“Bu sezon Süper Lig’de 21 takım olduk. Kulüpler çok güçlü ve iyi, nitelikli oyuncuları kadrolarına katıyorlar” diyen Abdulkadir, “Ben çok fazla bir şeyin değişeceğini varsaymıyorum. Geçtiğimiz yıl da böyleydi, çok iyi oyuncular aldılar ama biz kendimiz olduğumuz sürece başarılı oluruz. Trabzonspor her zaman iyi bir takım. Çok çalışıp çok iyi işler yapacağız. Kulüplerden hiçbir çekincemiz yok, biz Trabzonspor’uz. Çok fazla sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi.

“SEYİRCİSİZ MAÇLAR BİZİ ÇOK ETKİLEDİ”

Seyircisiz maçların kendilerini negatif yönde etkilediğini ifade eden Abdulkadir Parmak, “Taraftarsız maçlarda çok sıkıntı yaşadık. Özellikle iç saha maçlarımızda taraftarımızdan çok büyük güç alıyorduk. Onlar bizim itici gücümüz. Hatta iç sahada kaybettiğimiz puanları taraftarlarımızın olduğu şarkasılarda oynasaydık büyük olasılıkla kazanacaktık. Taraftarımızın tribünde olmaması bizi büyük oranda etkiledi. Aynı şekilde dış sahada da çok etkilendik, her dış sahada taraftarımız var. Onların da yokluğu hissettik ama özellikle iç sahada taraftarımızın olmamasından çok etkilendik” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı